Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Minusowa temperatura nie przeszkodziła kajakarzom w zorganizowaniu kolejnego spływu po rzece Pliszcze i Ilance. Trasa spływu obfitowała w liczne przeszkody, które są ulubionym elementem spływów dla tej grupy kajakarzy. Zapraszamy do przeczytania relacji przygotowanej przez Dorotę Rutkę, uczestniczkę spływu.

Wszyscy dookoła przeganiają ociągającą się zimę. Grupa kajakarzy Marka Konatkowskiego z Cybinki (firma Makajak), która przez wszystkie mroźne miesiące pływała po Pliszce i Ilance, również postanowiła spróbować swoich sił w wyganianiu zimy. Zjechano się ze Słubic, Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Cybinki i Berlina.

Termin spływu przypadał na Niedzielę Palmową, więc oprócz przygotowanej, wyłącznie z naturalnych materiałów, marzanny, nie zabrakło również palemek, które po mszy przyniosło z cybińskiego kościoła kilkoro uczestników spływu.

Po udekorowaniu palemkami kajaków, przystąpiono do dekoracji uczestników. Bo oprócz wystraszenia zimy, chciano również radośnie przywitać wiosnę. Z wymalowanymi twarzami, w kolorowych kajakach, a przede wszystkim w doskonałych humorach wyruszono na Pliszkę. Pogoda sprzyjała. Mimo -12°C, błękitne niebo i słońce, które aż oślepiało, sprawiły, że nikomu nie było zimno. Trasa spływu jak zwykle obfitowała w liczne przeszkody w postaci zwalonych przez bobry i wiatr drzew, ale pokonywanie takich atrakcji jest ulubionym elementem spływów dla tej grupy kajakarzy.

Przed zakończeniem zaplanowanej trasy, na uczestników czekało dodatkowe wyzwanie. Rozlane przed Koziczynem wody Pliszki utworzyły tam barierę lodową, którą jednak determinacją, uporem i siłą udało się pokonać. Posiłek przy ognisku, a następnie uroczyste spalenie i utopienie resztek marzanny zakończyły kolejny, szczególnie udany spływ po Pliszce.Uczestnicy zimowych spływów mają nadzieję, że w nadchodzącą wiosnę przybędzie więcej nowych miłośników aktywnego spędzania czasu i poznawania w ten sposób przyrody naszego regionu.

[tekst; Dorota Rutka, fot. klub żeglarski Pasat]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.