Zakończył się kolejny etap budowy polsko-niemieckiego przedszkola, które powstaje przy ul. Narutowicza (naprzeciwko marketu (Lewiatan). Cała inwestycja ma być gotowa pod koniec marca 2014 roku.
Przed świętami zakończono przygotowanie fundamentów oraz część podposadzkową instalacji sanitarnej. Z początkiem nowego roku ma ruszyć budowa ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych na parterze nowego przedszkola. Jednak postęp prac będzie w dużej mierze uzależniony od warunków pogodowych.
Głównym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo MHM Paech z Międzychodu. Wartość całego kontraktu wynosi blisko 5,4 mln złotych. 85% kosztów finansowanych jest ze środków Unii Europejskiej.
Całe przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez Słubice i Frankfurt nad Odrą w ramach projektu pt. "Edukacja bez granic - stworzenie polsko-niemieckiego systemu edukacji przedszkolnej wraz z infrastrukturą". W nowym przedszkolu będzie się uczyć 175 dzieci (135 polskich, 40 niemieckich). Powstanie siedem oddziałów, w tym jeden integracyjny. Nowoczesny budynek będzie miał salę rehabilitacyjną, widowiskową oraz laboratorium.
[fot. Urząd Miejski w Słubicach]
Komentarze
Panie i panowie urzędnicy, sugerowałabym skupić swoje siły na sprawie rozbiórki kina Piast i tego że z naszych oczu znika zabytek stylu art deco? Własnie niedawno ekipa rozbiórkowa chciała wzmocnić stropy nad zachowanym przedsionkiem i zdaje się, że uszkodziła nad wejściem płaskorzeźby art deco. Może miasto będzie mieć odwagę i upomni się u właściciela o ich odtworzenie, tak jak było?
Budynek wprawdzie prywatny, ale burmistrz Ciszewicz kandydował ostatnio z tego samego komitetu co kierownik rozbiórki Jan Szołtun (Forum Ziemi Słubickiej), więc może upomni się u znajomego o dziedzictwo materialne kierowanego przez siebie miasta? W końcu należy do "Miłośników Ziemi Słubickiej".
Dzisiejsze wladze zajmuje sie tak naprawde tylko realizacja projektu, ktory wywalczyl Ryszard Bodziacki !!!
" Stawiają na języki i turystykę.
Budowa przedszkola w Słubicach i rozbudowa takiej placówki we Frankfurcie to tylko jeden z 17 wspólnych projektów krótkoterminowych, zapisanych na lata 2010-2012. - W ciągu tych dwóch lat planujemy m.in. przygotować grunt do wprowadzenia obowiązkowej nauki języka niemieckiego w naszych szkołach podstawowych oraz polskiego - w takich samych placówkach we Frankfurcie - tłumaczył nam Paweł Kisielewski, koordynator projektu współpracy na najbliższe dwa lata. - To wymaga akceptacji ministerstw oświaty obu krajów - dodał. "
www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/mieszkancy-slubic-i-frankfurtu-nad-odra-chca-stworzyc-wspolne-miasto-27286.html
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.