Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Woda Słubice

Awaria infrastruktury wodociągowej w Słubicach. W Słubicach i okolicznych wioskach, w tym Kunowicach, nie będzie bieżącej wody w nocy z 17 na 18 kwietnia.

Z informacji przekazanych naszej redakcji przez Dariusza Kuczyńskiego, kierownika Zakładu Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach, wynika, że doszło do awarii jednej z dwóch głównych magistrali wodociągowych.

- Dzisiejsze krótkotrwałe spadki ciśnienia wody i problemy z jej dostępnością wynikają tylko z konieczności sprawdzenia działania zasuw przed rozpoczęciem prac - powiedział D. Kuczyński.

Roboty mają się zacząć się 17 kwietnia około godz. 22 i potrwać do 18 kwietnia do godz. 4.

---

AKTUALIZACJA

Poniżej treść komunikatu, jaki otrzymaliśmy z ZUWŚ, już po naszej publikacji.

Informujemy, że w nocy ze środy na czwartek (17/18.04.2024 roku) wystąpi planowa przerwa w dostawie wody dla odbiorców ze Słubic, Kunowic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz i Pławidła.

Utrudnienia planowane są w godzinach nocnych od 22.00 do 4.00. Termin ten jest orientacyjny i ze względu na zakres niezbędnych do wykonania prac, może ulec zmianie.

Wstrzymanie dostaw wody związane jest z koniecznością usunięcia poważnej awarii, do której doszło na magistrali wodociągowej w okolicach ul. Transportowej w Słubicach.

Usuwanie awarii wiąże się z wykonaniem szeregu działań, w tym wykonaniem wykopów, ustaleniem dokładnej lokalizacji miejsca uszkodzenia wodociągu, usunięciem nadmiaru wód gruntowych oraz naprawą powstałego uszkodzenia rurociągu. Jest to druga w historii słubickich wodociągów tak poważna awaria, do której doszło na magistrali wodociągowej, pierwsza miała miejsce 15 lat temu.

Prace naprawcze będą prowadzone w porze nocnej, żeby zminimalizować uciążliwości dla odbiorców wody. Po zakończeniu działań może wystąpić krótkotrwałe obniżenie ciśnienia wody i zmiana jej barwy.

Wodociąg zostanie poddany profilaktycznej dezynfekcji, co oznacza, że okresowo może być również wyczuwalny zapach chloru. Wszystkie podjęte czynności mają na celu zabezpieczenie dostaw wody o odpowiedniej jakości odbiorcom.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

ZUWŚ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.