Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak skomponować bukiet z suszonych kwiatów?

Komponowanie bukietu z suszonych kwiatów to sztuka, która pozwala cieszyć się pięknem roślin niezależnie od pory roku. Aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać przez lata, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale również odrobina kreatywności. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, jak skomponować bukiet z suszonych kwiatów, który będzie nie tylko piękną dekoracją, ale również odzwierciedleniem Twojego osobistego stylu.

Urok suszonych kwiatów

Suszone kwiaty zachowują swój urok przez długi czas, oferując trwałość, której brakuje ich świeżo ściętym roślinom. Odpowiednio przygotowane i zachowane mogą być pięknym dodatkiem do wnętrza, wprowadzając element natury i ciepła. 

Jak wybrać idealne kwiaty do suszenia?

Wybór odpowiednich kwiatów to fundament stworzenia trwałego i estetycznego bukietu. Aby Twój bukiet cieszył oko przez lata, należy skupić się na selekcji roślin, które są odpowiednie do suszenia. Nie wszystkie kwiaty zachowują swoje piękno po wysuszeniu, dlatego kluczowe jest rozpoznanie tych, które najlepiej nadają się do tego procesu.

  • Wybieranie gatunków: Szukaj kwiatów o mocnych, drewniejących łodygach i tych, które naturalnie dobrze znoszą proces suszenia. Idealne rośliny to m.in. lawenda, złocień, róża czy hortensja.

  • Ocena jakości kwiatów: Upewnij się, że kwiaty są w pełni rozwinięte, ale nie przekwitnięte. Powinny być wolne od uszkodzeń, plam czy oznak pleśni.

  • Kolory i tekstury: Pamiętaj, że niektóre kwiaty zmieniają kolor podczas suszenia. Wybieraj te, które zachowują swoją naturalną barwę lub zmieniają ją w atrakcyjny sposób.

Komponowanie bukietu krok po kroku

  • Wybór kolorystyki i stylu: Zdecyduj, jakie kolory i styl będą dominować w Twoim bukiecie. Możesz postawić na monochromatyczną paletę lub połączyć różne odcienie i tekstury.

  • Przygotowanie materiałów: Oprócz suszonych kwiatów, przygotuj nożyczki, sznurek lub wstążkę do związania bukietu. Przyda ci się także wazon.

  • Układanie kwiatów: Zacznij od ułożenia największych kwiatów, stopniowo dodawaj mniejsze i wypełniające przestrzeń gatunki. Staraj się zachować równowagę i harmonię podczas tworzenia kompozycji.

  • Związanie i finalne poprawki: Gdy będziesz już zadowolony z efektu, zwiąż bukiet sznurkiem lub wstążką. Następnie dostosuj długość łodyg i ewentualnie dokonaj ostatnich korekt.

Polecamy suszone kwiaty ze sklepu internetowego Secca!

Pielęgnacja bukietu z suszonych kwiatów - jak przedłużyć jego trwałość?

Prawidłowa pielęgnacja bukietu z suszonych kwiatów zapewni jego długowieczność i estetyczny wygląd. Chociaż suszone kwiaty nie wymagają tyle uwagi co świeże, istnieje kilka zasad, które pomogą zachować ich urok na dłużej.

  • Odpowiednie umiejscowienie: Unikaj wystawiania bukietu na działanie bezpośredniego światła słonecznego, które może powodować blaknięcie kolorów. Również nadmierna wilgoć nie służy suszonym kwiatom, więc unikaj umieszczania ich w wilgotnych pomieszczeniach.

  • Czyszczenie: Delikatnie usuwaj kurz, najlepiej za pomocą miękkiego pędzelka lub suszarki ustawionej na zimny nawiew.

  • Ochrona przed uszkodzeniami: Suszone kwiaty są kruche, więc umieść bukiet w miejscu, gdzie nie będzie narażony na mechaniczne uszkodzenia.

Podsumowując, bukiet z suszonych kwiatów to nie tylko piękna dekoracja, ale również sposób na zachowanie ulotnego piękna natury. Pamiętając o kilku podstawowych zasadach, możesz stworzyć kompozycję, która będzie cieszyć oko przez długie lata.

Suszone kwiaty - Sklep Secca

Adres firmy:
Ostrowska 557, 61-324 Poznań

Telefon:
+48 571 600 750
(poniedziałek-piątek w godz. 9:00-17:00)

Strona WWW:
https://secca.com.pl/

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.