Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Krzyż

Czy w dzisiejszym zabieganym świecie jest jeszcze czas i miejsce na refleksję, modlitwę oraz budowanie wspólnoty? Pomysłodawcy Centrum Chrześcijańskiego Winnica przekonują, że tak. 3 października placówka rozpoczyna działalność. 

- Pomysł zrodził się z potrzeby serca i w wyniku usilnych poszukiwań wspólnoty, która pomaga w pogłębianiu wiary i daje poczucie wsparcia – tłumaczy Joanna Kopczyńska, słubiczanka, która jest koordynatorką całego przedsięwzięcia.

Jak przekonuje, chodzi nie tylko o stworzenie zwyczajnego miejsca modlitwy, ale przywrócenie w świadomości ludzi znaczenia świętowania niedzielnych spotkań.

- Zapraszamy chrześcijan z obu stron Odry oraz osoby poszukujące, które nie znalazły jeszcze swojego miejsca w kościele. Spotkania są prowadzone w języku polskim – zachęca J. Kopczyńska.

Pod względem duszpasterskim i organizacyjnym centrum jest wspierane przez wspólnotę kościoła protestanckiego z Żar, której przewodzi pastor Konrad Drohomirecki.

Jak będą wyglądać takie niedzielne spotkania? Przekonać się można już 3 października o godz. 18:00 podczas oficjalnej inauguracji, która odbędzie się w siedzibie wspólnoty ewangelickiej przy Lindenstraße 17 we Frankfurt nad Odrą.

- W programie m.in. wspólne uwielbienie, prezentacja o sposobie funkcjonowania wspólnoty oraz kazanie. Podczas inauguracji będą zorganizowane zajęcia biblijne dla najmłodszych (od 3 lat). Na koniec zapraszamy na mały poczęstunek – informuje J. Kopczyńska.

Więcej informacji o Centrum Chrześcijańskim Winnica można uzyskać na załączonej ulotce.

ZOBACZ ULOTKĘ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.