Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Awaria wodociągu

Na ul. Żeromskiego w Słubicach doszło wczoraj wieczorem do poważnie wyglądającej awarii sieci wodociągowej. Znajdujący się między budynkami deptak zalała woda. Najmłodsi mieszkańcy mieli frajdę, ale jeden z bloków został bez bieżącej wody. Trwa usuwanie awarii.

O awarii dali nam znać mieszkańcy ulicy, którzy przesłali do nas także filmik i zdjęcia. Co dokładnie się stało? Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Zakładu Usług Wodno-Ściekowych.

- Doszło do awarii sieci wodociągowej. Strzeliła stara, żeliwna rura o średnicy 200 mm. Dlatego woda zalała deptak, ale całe szczęście sporo jej spłynęło do mieszczącej się w pobliżu studzienki kanalizacji deszczowej – wyjaśnia Dariusz Kuczyński z ZUWŚ.

Jak zapewnił, obecnie trwa naprawa uszkodzonego wodociągu. Ekipa techniczna musi usunąć blisko metrowy odcinek starej rury i w tym miejscu wstawić nowy fragment. – Obecnie bez wody pozostaje jeden blok mieszkalny przy ul. Żeromskiego 23. W ciągu dzisiejszego dnia powinno wszystko wrócić do normy – zapewnia.

Choć uszkodzona rura to dla jednych powód do zmartwień, chwilę frajdy mieli najmłodsi mieszkańcy ul. Żeromskiego, którzy wykorzystali zalany deptak do zabawy. Szczegóły na poniższym filmiku, nagranym przez jednego z mieszkańców.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.