Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Park przy al. Niepodległości

Po parku przy al. Niepodległości Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych oprowadziła już niejedną grupę, odsłaniając przyrodnicze tajemnice tego miejsca. I przy okazji – śmieci. To smutny widok, dlatego „Dziupla” zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego posprzątania parku. 

Na początku lipca odbyło się sprzątanie parku za bazarem, w ramach kampanii „Słubice – czyste miasto. W tej akcji wzięła również udział ekipa z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych (ZOBACZ).

Jej szefowa Natalia Duer odwiedziła niedawno park przy al. Niepodległości, w którym od kilku lat prowadzi różnego rodzaju spotkania, spacery, warsztaty przyrodnicze.

Niestety, tym razem nie zachwyciła jej przyroda tego miejsca, a zasmuciły walające się śmieci. - Słoiki z przetworami w rozwidleniu drzewa, góra puszek i butelek pod drzewem w rogu, przy ścieżce, kompost i śmieci wyrzucane przez pobliskich działkowiczów – wylicza i dokumentuje bałagan zdjęciami. Znalazła także woreczek z psią kupą, który nie trafił do kosza, a został wyrzucony pod drzewem.

N. Duer zapowiada kolejną „porządkową” akcję. Tym razem areną zmagań ze śmieciami będzie właśnie park przy al. Niepodległości.

Sprzątanie odbędzie się 29 sierpnia o godz. 15. – Zarezerwuj tę datę już teraz! Nie może Ciebie zabraknąć! – zachęca do udziału N. Duer.

Akcja zostanie zorganizowana w ramach projektu DZIKIPARKing sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu FIO. 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.