Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Za nami pierwsza część akcji pomocy dla najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu pt. „Chleb dla wszystkich”. Do sołtysów ościennych wsi trafiło pieczywo, które następnie otrzymali najbardziej potrzebujący mieszkańcy.

Chleb dla wszystkich

Akcję „Chleb dla wszystkich” zorganizowała Fundacja Polska Hybryda Centrum Badań nad Zagrożeniami Asymetryczno-Hybrydowymi, założona i kierowana przez Stanisława Szafrana, byłego policjanta a obecnie eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa.

Jego działania wsparli: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, piekarnia „Mika” Kowalów oraz mediator i trener umiejętności społecznych Sylwii Szary.

Zaczęli od badań

Organizatorzy poważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa, dlatego akcja rozpoczęła się od wizyty w przychodni i badania lekarskiego. Każda osoba, biorąca w niej udział, otrzymała zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

Pomogli sołtysi

Chleb i wyroby cukiernicze pochodziły z piekarni Mika Kowalów. „Uzbrojona” w skrzynki z pieczywem ekipa pod kierownictwem S. Szafrana odwiedziła okoliczne wsie, m.in. Urad, Starków, Lubiechnię Wielką, Pławidło, Drzeniów, Radzików.

Pieczywo zostało przekazane włodarzom poszczególnych miejscowości, gdyż oni najlepiej wiedzą, kto w ich najbliższym otoczeniu najbardziej potrzebuje pomocy w tych trudnych chwilach – wyjaśnia S. Szafran.

Na trasie akcji spotkał się m.in. z koordynatorem Banku Żywności na terenie powiatu słubickiego, Janek Krzysztofem Hańbickim.

Gesty są ważne

Jak przyznają organizatorzy, akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem. - Wystarczy drobny, prosty gest i gotowość do dzielenia się sercem, czasem i uwagą z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują – podkreśla S. Szafran.

Można się zgłaszać

To nie koniec pomocy. Kolejna tura przekazania pieczywa odbędzie się tuz przed świętami Wielkiej Nocy.

Sołtysi, którzy chcieliby zgłosić zapotrzebowanie na pieczywo, mogą kontaktować się z organizatorami pod nr tel. 663 087 240, 665 672 830.

---

Poniżej galeria zdjęć z akcji przekazywania chleba.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.