Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała Stowarzyszeniu po PROstu plany świętowania Światowego Dnia Zespołu Downa. Nie było corocznej imprezy, ale jest za to konkurs – na najciekawszą rzeźbę z kolorowych skarpetek.

Kolorowe skarpetki

21 chromosomów

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzi 21 marca. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Przyczyną tej, jednej z najczęściej występujących chorób genetycznych, jest trzeci chromosom, który „doczepia się” do 21 pary chromosomów. Stąd data: 21.03.

Symbolem solidarności o osobami z zespołem Downa jest ubranie tego dnia dwóch, różnokolorowych skarpetek nie do pary. Symbolizują one niedopasowane chromosomy – a także niedopasowanie społeczne, jakie wciąż bywa udziałem osób z zespołem Downa.

Tym razem bez happeningu

W Słubicach dzieci z tą chorobą to jedna z trzech najliczniejszych grup korzystających z pomocy Stowarzyszenia po PROstu.

Rok temu z tej okazji na pl. Przyjaźni w Słubicach odbył się kolorowy happening (ZOBACZ).

Kolorowe skarpetki

Teraz jednak, z powodu zagrożenia koronawirusem, stowarzyszenie było zmuszone odwołać zaplanowaną imprezę.  Ale zachęca, żeby uczcić ten dzień w inny sposób – ogłasza konkurs na najciekawszą skarpetkową rzeźbę.

Zrób skarpetkową rzeźbę

Jak wziąć udział w konkursie? Forma i materiały dowolne, liczy się tylko pomysłowość. W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Można pracować indywidualnie lub rodzinnie. A całość uwiecznić na zdjęciu.

Rzeźby można już tworzyć - a rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się, kiedy sytuacja się ustabilizuje.

Fotki możecie przesyłać na facebookowy profil stowarzyszenia lub adres email:

  • www.facebook.com/Stowarzyszenie-po-PROstu-283513531758892
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.