Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Materac

Zastanawiasz się nad zakupem materaca piankowego? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w czasie podejmowania decyzji.

Materac piankowy - pianka piance nie równa

Oglądając materace piankowe można zacząć zastanawiać się, skąd bierze się rozbieżność cenowa między poszczególnymi modelami. Odpowiedź na to pytanie wiąże się ściśle z jakością wykorzystywanej pianki, stopniem jej wytrzymałości oraz dodatkowymi funkcjami, które materac może posiadać.

Materace z pianki od wiodących producentów, takich jak Hilding, powstają we współpracy z fizjoterapeutami i specjalistami pracującymi z osobami cierpiącymi z powodu różnorodnych schorzeń kręgosłupa i wad postawy. Wykorzystana w nich pianka jest pianką termoelastyczna, co oznacza, że odkształca się nie tylko pod wpływem ciężaru, ale również ciepła wydzielanego przez leżącą na nim osobę. Co więcej, pianki zaawansowane technologicznie zapewniają najwyższe standardy higieniczne, wpływają pozytywnie na mikroklimat w sypialni oraz pełnią funkcję rehabilitacyjną!

Zdrowy sen, zdrowy kręgosłup - materac z pianki to zapewni!

Aby sen był prawdziwie regenerujący, mięśnie muszą być rozluźnione, stawy pozbawione napięcia, a kręgosłup i całe ciało powinien przyjmować fizjologiczną pozycję. Na zbyt twardym, ale również zbyt miękkim podłożu nie jest to możliwe. Dlatego materace marki Hilding wykonane z pianki posiadają aż 7 stref twardości. Oznacza to, że w przekroju poprzecznym wyróżnić można 7 odrębnych stref, które są dopasowane do naturalnego ciężaru poszczególnych części ciała. Dzięki temu podparcie dla kręgosłupa jest optymalne, a ewentualne wady postawy nie są pogłębiane. To ważne nie tylko u osób dojrzałych, ale również w wieku dziecięcym i nastoletnim, które mają znaczący wpływ na kształtowanie się zdrowych nawyków i postawy. Przykładem takiego materaca dopasowanego do potrzeb młodych ludzi jest Hilding breakdance, który dodatkowo może być swobodnie odwracany na obie strony.

Materac

Dodatkowe funkcje materaca piankowego

Materac piankowy wysokiej jakości posiada atesty antyalergiczne, które nie tylko potwierdzają jego brak szkodliwości dla osób wrażliwych, ale również skuteczność w hamowaniu rozwoju mikroorganizmów szkodliwych dla człowieka. Renomowane materace piankowe charakteryzują się dobrą przepuszczalnością powietrza, a dodatkowe wkładki, takie jak np. taśmy 3D czy specjalnie opracowana porowata struktura, dodatkowo polepszają krążenie tlenu wewnątrz materaca. Dzięki temu materac użytkowany zgodnie z instrukcją może posłużyć przez wiele lat, bez odkształceń, bez ataku pleśni i grzybów oraz bez absorpcji zapachów z zewnątrz. Przy wyborze materaca koniecznie należy zwrócić uwagę na fakt, czy jest pokryty ściągalnym pokrowcem, który może być prany w wysokich temperaturach.

Wybierając materac piankowy z pewnością chcesz wybrać taki, który posłuży Ci długie lata. Z tego powodu warto decydować się na rozwiązania producentów takich jak Hilding, którzy oferują co najmniej kilka, a w większości przypadków kilkanaście lat gwarancji na swoje produkty. Z tego powodu warto również wybierać sklepy o ugruntowanej pozycji na rynku jak sleepinghouse.pl, których personel odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże dobrać materac idealny dla naszych potrzeb.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)