Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Zagrożenie koronawirusem to nie tylko problem natury sanitarnej. Sytuację wykorzystują wszelkiej maści oszuści. Ostrzega przed nimi lubuska policja, która wystosowała w tej sprawie specjalny komunikat.

Oszuści

Jaki jest schemat działania takich oszustów? Podają się za pracowników służb sanitarnych i wchodzą do mieszkań przestraszonych ludzi, najczęściej starszych i samotnych. Są przebrani w kombinezony ochronne, oferują płyny dezynfekujące lub dezynfekcję mieszkania, a następnie je okradają.

Szczegóły poniżej w apelu lubuskiej policji.

-----

Lubuscy policjanci przestrzegają przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem. Oszuści przebrani w kombinezony proponują dezynfekcję mieszkań. Później plądrują i okradają z kosztowności i pieniędzy tych, którzy im zaufali. Uważajmy!

Nie tylko służby mundurowe i sanitarne zaangażowane są w walkę z pandemią. Każdy ma swoje obowiązki, aby jak najszybciej poradzić sobie z rozprzestrzeniającym się wirusem. Niestety wciąż pojawiają się Ci, którzy ten czas wykorzystują na to, aby kogoś oszukać i zdobyć jego kosztowności. Wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby, aby przekonać swoje przyszłe ofiary. Nie ważne jak podle, ważne, aby było skutecznie. Cel dla nich uświęca środki. A jest jeden- wzbogacić się kosztem niewinnych i nic niepodejrzewających osób. Bez skrupułów zdobywają pieniądze i kosztowności tych, którzy im zaufali.

Nowa forma oszustw już pojawiła się w Polsce. Osoby przebrane w kombinezony, okulary ochronne, maseczki podszywają się za służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję ich mieszkań. Osoby robiące wszystko, aby uniknąć zarażenia koronawirusem coraz częściej godzą się na to. Tymczasem, kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje i czyści mieszkanie z wartościowych rzeczy oraz gotówki.

Pamiętajmy, że służby sanitarne nie działają w ten sposób. Przede wszystkim zawsze wskazany, a nawet konieczny wydaje się telefon do pracowników sanepidu czy instytucji, na którą powołują się takie osoby. Absolutnie nie wpuszczajmy ich do mieszkania pod żadnym pretekstem. Do tego dochodzą szczególnie kwestie zdrowotne- szczególnie dziś. O takich sytuacjach prosimy powiadamiać Policję.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.