Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejny przypadek koronawirusa we Frankfurcie. Okazało się, że zakażony jest jeden z uczniów Gimnazjum Gaussa, do którego uczęszcza również wielu Polaków. Szkoła będzie zamknięta.

Koronawirus

O kolejnym zarażonym koronawirusem poinformował 17 marca portal MOZ.de. Pozytywny wynik jednego z uczniów gimnazjum potwierdził również nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke.

Zgodnie z podanymi przez MOZ informacjami, zarażony koronawirusem to uczeń 12 klasy, którego ojciec wrócił kilka dni temu z wyjazdu na narty. To najprawdopodobniej on zaraził swojego syna, ale na razie nie podano informacji, czy on także jest zakażony. Chłopiec i jego rodzina nie mieszkają we Frankfurcie, tylko w sąsiedniej miejscowości.

Departament Zdrowia nakazał kwarantannę domową uczniom, z którym zarażony miał kontakt. Na początku nie było dokładnie wiadomo, ilu mogło ich być.

R. Wilke poinformował, że uczniowie ci nie będą poddawani testom na obecność koronawirusa, dopóki nie pojawią się u nich objawy choroby. Podobne praktyki obowiązują w całym kraju.

Od środy 17 marca Gimnazjum Gaussa będzie zamknięte co najmniej do końca ferii wielkanocnych, podobnie jak wszystkie inne szkoły we Frankfurcie nad Odrą.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.