Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

To małżeństwa na medal! Choć 50 lat temu raczej nie obchodzili walentynek, to właśnie wtedy się pobrali. Wytrwali razem pół wieku i teraz ponownie ślubowali sobie miłość. Złote Gody w gminie Słubice w tym roku obchodziło aż 30 par.

Złote Gody

Świętowali w dzień zakochanych

To właśnie w SMOK-u, dokładnie w dzień zakochanych, czyli 14 lutego, odbyła się uroczystość. Wzięło w niej udział aż 30 par z 50-letnim stażem małżeńskim. W tej doniosłej chwili towarzyszyli im najbliżsi.

Pół wieku razem

- Świat wokół nas szybko się zmienia, wystawiając na próbę także miłość. Wy, dostojni jubilaci, od 50 lat nieprzerwanie trwacie w miłości, która potrafiła wytrzymać rożne, zapewne i trudne chwile – mówił do zebranych burmistrz Mariusz Olejniczak. Towarzyszyli mu jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Dziękuję i ślubuję

Ten jeden jedyny dzień, od którego wszystko się zaczęło, przypomniała muzyka. Zabrzmiał, doskonale znany szczególnie starszemu pokoleniu, motyw przewodni z serialu „Jan Serce”. A potem małżonkowie złożyli sobie ponownie przysięgę…

- Proszę o zwrócenie się twarzami ku sobie, podanie sobie dłoni… - poprosiła Alicja Cieślak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Panowie powtarzali za nią słowa skierowane do żon: "Droga żono, dziękuję ci za okazaną miłość, opiekę i wsparcie, za wszystko co uczyniłaś dla dobra, szczęścia i trwałości naszej rodziny. Przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe i trwałe". A po nich podobne słowa panie skierowały do mężów.

Małżonkowie na medal

To nie koniec wzruszeń. Pół wieku wspólnego życia zasługuje na… medal. Małżonkowie zostali uhonorowani „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Uroczystość swoimi występami uświetniły występy dzieci z przedszkola Pionokio, które wystąpiły w łowickich strojach i tancerzy ze Studia Tańca Bohema. Nie zabrakło także lamki szampana za zdrowie szanownych jubilatów!

Na miejscu byliśmy także z naszym obiektywem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.