Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Chcą zachęcić do poznania ich trudnej pracy, a jednocześnie pomóc innym. Policjanci ze Słubic wydali kalendarz na rok 2020. Spora część z jego limitowanej serii trafi na aukcje Wielkiej Orkiestry Pomocy w Słubicach.

kalendarz policja

Za inicjatywą stoi Związek Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. - Kalendarz zrobiliśmy przede wszystkim dla bliższego przedstawiania naszej profesji - opowiada Sylwia Szary, przewodnicząca związku.

W kalendarzu są zdjęcia 13 policjantów, którzy zdecydowali się na zaprezentowanie swoich sylwetek, głównie w trakcie wykonywania przez ich obowiązków i w miejscach codziennej pracy. Wśród nich są m.in. funkcjonariusz, który jest zasłużonym dawcą szpiku, najlepszy dzielnicowy w województwie, nauczyciel w klasie policyjnej, kapelan, itp.

- Przedstawiamy mundur, ale i osobowość w tym mundurze – wyjaśnia S. Szary. – A fotki, które znalazły się w wydawnictwie, pochodzą z naszych własnych, prywatnych zbiorów - dodaje.

Kalendarz wydano w limitowanym nakładzie 40 sztuk. Nie można go nigdzie kupić, ale jest jedna okazja, aby go zdobyć – to licytacje podczas słubickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Nie ma nic ważniejszego niż życie i zdrowie ludzkie. Jeśli ten kalendarz pomoże choć jednemu ludzkiemu istnieniu, to niech czyni dobro – podkreśla nasza rozmówczyni.

Policjanci zdecydowali się przeznaczyć na rzecz WOŚP aż 10 egzemplarzy. Chętnych zapraszamy 12 stycznia do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Aukcje będą trwać w godzinach 14-20.

S. Szary zdradziła nam jeszcze, że to nie ostatnia tego typu akcja. - Tworzą się dwa następne kalendarze. Pierwszy, z udziałem policjantek, na rzecz walki z rakiem piersi, i drugi, na rzecz profilaktyki zdrowia, szykowany przez naszych policjantów – mówi.

Kobiecy kalendarz ukaże się w marcu, a męski we wrześniu. Damy znać, gdy tylko szczegóły tych przedsięwzięć będą bardziej znane.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.