Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
prezent dla_dziecka

Pomimo tego, że nie ma nic przyjemniejszego od obdarowywania dzieci prezentami, tak ich poszukiwania mogą nieco przytłaczać. Jeśli wciąż nie znalazłeś podarunku dziecka i zastanawiasz się co kupić dziecku na gwiazdkę, bez obaw – w poniższym artykule radzimy na co zwrócić uwagę podczas świątecznych zakupów.

O czym warto pamiętać szukając prezentu dla dziecka?

W trakcie poszukiwania prezentu dla dziecka pod choinkę musimy pamiętać o dwóch fundamentalnych kwestiach. Są to bezpieczeństwo i personalizacja podarunku.

Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka są szalenie istotne. Zwrócenie uwagi na te aspekty ma szczególne znaczenie w przypadku maluchów. Kupując zabawki zawsze sprawdzaj, czy wybrane przez Ciebie produkty spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa oraz czy są dopasowane pod względem wieku do danego dziecka.

Jak pokazało badanie z 2018 roku (Raport Deloitte), Polacy najchętniej kupują dzieciom na święta lalki i zabawki pluszowe (38%), zabawki konstrukcyjne oraz książki (1). Jeśli nie mamy zupełnie pomysłu na prezent, takie statystyki mogą być dla nas pewnego rodzaju wskazówkę. Jednak zasadą, jaką przede wszystkim należy się kierować w trakcie kupowania prezentu, jest personalizacja. Nie ma nic gorszego niż oczekiwany, a jednocześnie nietrafiony prezent, który nie trafia w gusta dziecka. Aby uniknąć rozczarowania pamiętajmy, by podarunek był zgodny z osobowością dziecka, jego hobby i zainteresowaniami.

Prezenty dla najmłodszych

Prezenty dla najmłodszych stanowią najmniejszy problem podczas zakupów. Małe dzieci są ciekawe świata i zadowoli je niemalże każda zabawka. Kolorowe grzechotki i gryzaki sprawdzą się w przypadku niemowląt. Tym nieco większym maluchom z pewnością przypadną do gustu pluszaki oraz zabawki mające walory edukacyjne. Doskonałym wyborem będą drewniane układanki lub puzzle krętki. Pamiętajmy jednak o tym, że maluchy nagminnie testują każdy nowy przedmiot, który trafi w ich rączki. Wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu, może trafić do buzi. Nie inaczej będzie z zabawką, którą zamierzamy dziecku podarować. W związku z tym musi ona być odporna na uderzenia oraz wykonana w 100% z bezpiecznego materiału.

Prezenty dla dzieci w wieku 4-6 lat

Nasz maluch rozwija się bardzo szybko i często trudno za nim nadążyć. Poszukując prezentu dla dziecka w wieku 4-6 lat musimy dokładnie zastanowić się naszym wyborem. Nawlekana, magnetyczna układanka, modele do sklejania, proste gry planszowe, a może zestaw małego artysty? Sklepy zapewniają nam obecnie naprawdę wiele możliwości w kwestii kupna prezentu dla dziecka. Najnowsza gazetka Biedronka przedstawia propozycje najróżniejszych zabawek dla chłopców i dziewczynek. Znajdziemy tam między innymi podarunki dla miłośników sportu, samochodów i lalek, fanów gier i filmów, małych budowniczych, czy zapalonych artystów. Dużą zaletą jest także spora rozpiętość cenowa. W ofercie znajdziemy więc i drobne podarunki do 12 zł (na przykład pluszowe misie za 6,99 zł), czy zdecydowanie droższe zabawki, jak interaktywną zabawkę niemowlęcą za 79,90 zł (2).

Co kupić dziecku w wieku 7-12 lat?

W miarę upływu czasu nasze dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, ale i również coraz bardziej…wymagające. Listy do świętego Mikołaja robią się coraz dłuższe, a my mamy coraz większy mętlik w głowie. Zanim udamy się na świąteczne łowy, warto zrobić małe rozeznanie wśród rodziców lub krewnych dziecka, którzy są mu bliscy. Opinia rodziców odnośnie pragnień i potrzeb dzieci stanowi bardzo przydatną wskazówkę.

Gry logiczne, zestawy kreatywne, klocki, z których można stworzyć naprawdę imponujące konstrukcje, czy zestawy dla małych odkrywców, to tylko niektóre z propozycji na prezent. Markety z roku na rok podnoszą poprzeczkę proponując swoim klientom coraz bogatszą i bardziej wymyślną ofertę świątecznych prezentów dla dzieci. Zanim udasz się jednak do sklepów stacjonarnych, warto sprawdzić ich ofertę online. Zaoszczędzisz dzięki temu sporo czasu i na spokojnie będziesz mógł zastanowić się nad wyborem odpowiedniego prezentu. Pomogą Ci w tym portale publikujące gazetki w sieci, takie jak Gazetkonosz.pl. Jeśli zatem chcesz na przykład spełnić marzenie małego budowniczego i kupić mu klocki LEGO, konieczne sprawdź najnowszą gazetkę Biedronki. Znajdziesz tam mnóstwo zestawów klocków w przeróżnych cenach – od 29,99 zł do nawet 249,00 zł za opakowanie. (3) Możesz zobaczyć też online na stronie biedronka.pl.

Źródła:
  1. Raport Deloitte “Świąteczne wydatki Polaków. Rozrzutność czy rozsądek?” 2018 -https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/pl-raport-zakupy-swiateczne-2018.pdf?nc=1
  2. Więcej ofert zabawek znajdziesz na: www.biedronka.pl
  3. Oferta Lego dostępna jest w świątecznej gazetce na https://www.gazetkonosz.pl/biedronka/
[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.