Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach organizuje kolejną akcję. Tym razem chce dostarczyć paczki – i świąteczną radość – do najbardziej potrzebujących samotnych seniorów. Każdy z nas może zostać świętym Mikołajem.

opieka senior

Nie tylko Mikołaj w dalekiej Laponii szykuje się do świąt… - Chcesz sprawić radość osobie starszej? Przyjdź do nas, wybierz kartkę stworzoną przez pracownika socjalnego i spełnij małe marzenia osób starszych, samotnych, schorowanych - zachęcają pracownicy OPS-u.

Przypominają, że niejednokrotnie to właśnie starsi ludzie uczyli młodsze pokolenie kolęd i pastorałek, zachęcali do wspólnego przygotowywania wypieków na wigilijny stół. - Niestety z naszych obserwacji i rozmów z osobami starszymi, wynika, że jest to najczęściej dla nich czas smutku i samotności, która w tym okresie boli najmocniej. A nie ma chyba nic bardziej smutnego niż samotność w święta – informuje OPS.

Stąd pomysł na akcję obdarowywania samotnych seniorów – żeby na twarzach tych, którzy nie mają obok siebie nikogo bliskiego, zagościło szczęście i radość.

OPS przyjmuje paczki do 13 grudnia – a przed samymi świętami przekaże je do potrzebujących. Każdy może przyłączyć się do akcji!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.