Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już po raz trzeci spotkają się przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się kształceniem w Słubicach i Frankfurcie, by porozmawiać o zagadnieniach związanych z edukacją. W tym roku będą to m.in. wielojęzyczność, nauka języka sąsiada w szkołach czy kształcenie zawodowe.

most graniczny_slubice_001
Jak wygląda edukacja na naszym pograniczu?

III Słubicko-Frankfurckie Forum Kształcenia odbędzie się 25 listopada w Collegium Polonicum. Jednym z jego celów jest pogłębienie zagadnień z zakresu kształcenia, zawartych w Słubicko-Frankfurckim Planie Działania na lata 2020-2030. Forum odbędzie się w ramach projektu "Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą-Słubice".

Burmistrzowie Mariusz Olejniczak i Rene Wilke podkreślają, że oba miasta w tym właśnie planie postawiły sobie bardzo ambitne cele. I tylko razem mogą je osiągnąć.

Co kryje program tegorocznego forum? Na początek dr Christiane Eberhardt z Federalnego Instytutu Kształcenia Zawodowego i Thomas Hetzer z Anetą Koppernock z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży opowiedzą o kształceniu zawodowym w obu krajach – jako podstawie wspólnych projektów. Później pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji przedstawią koncepcję dwujęzyczności w dwumieście.

Forum
Do udziału w forum zaprasza Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji

Uczestnicy forum będą również pracować w tematycznych grupach roboczych. Poświęcone one będą tematom takim jak: dwujęzyczność, nauka języka sąsiada w szkole, doradztwo i kształcenie zawodowe, doświadczanie dwumiasta i współpraca z rodzicami imigrantów.

Osoby zainteresowane udziałem w forum mogą zgłaszać się osobiście w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji przy Bischofstrasse 1a we Frankfurcie lub elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 listopada.

ZOBACZ PROGRAM

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.