Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cukierek albo psikus! To hasło doskonale znają wszyscy obchodzący Halloween. Jak co roku zachęciliśmy naszych czytelników, aby pokazali swoje przebrania, makijaże, dynie i lampiony.

Halloween

Halloween wywodzi się z tradycji celtyckiej. Jego korzeni można doszukiwać się w święcie Samhain, które związane jest z symbolicznym zakończeniem żniw i końcem lata. Współcześnie mocno przeniknęło do kultury popularnej. Chodź w Polsce wzbudza wiele kontrowersji, przez wielu (szczególnie najmłodszych) traktowane jest jako dobra okazja do zabawy i przebrania się w upiorne postacie.

Słubice również mają swoją halloweenową tradycją. Przez wiele lat na placu Bohaterów odbywało się „Strasznie konkursowe Halloween”, która przyciągało sporą liczbę uczestników. Jego osią były konkursy na najlepsze przebranie i najpiękniejszy lampion z dyni.

Choć imprezy już nie ma, to nie znaczy, że słubiczanie nie obchodzą w Halloween. 31 października wieczorem można było spotkać wiele dzieci i młodzieży, które przebrane chodziły od drzwi do drzwi ze słynnym hasłem: cukierek albo psikus. Bawiono się w domach, na imprezach, a wiele posesji przyozdobiły misternie wykonane dyniowe dzieła sztuki.

Nasi czytelnicy jak zawsze nie zawiedli i podesłali wiele halloweenowych fotek (dziękujemy). Poniżej galeria. Wszystkie zdjęcia oraz gorącą dyskusję o Halloween znajdziecie na naszym profilu na Facebooku - KLIKNIJ.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.