Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobra informacja dla tych, którzy długie jesienne i zimowe wieczory lubią spędzać z książką w dłoniach… Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach w tym roku dostała ponad 17 tys. zł na kupno nowych książek. Szukajcie na półkach nowości.

jak nie_czytam_to_czytam_046

Pieniądze na nowości książkowe pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem tego programu jest wzmacnianie aktywności czytelników publicznych bibliotek. A jak najlepiej to zrobić? Kupić nowości, po które do bibliotek chętnie przyjdą czytelnicy – ci starsi i ci młodsi.

Te nowości to nie tylko tradycyjne, papierowe książki, ale także audiobooki. W ramach środków przekazanych z tego programu zostanie również wykupiony dostęp do bazy ponad 60 tys. książek elektronicznych w ramach systemu Legimi (ZOBACZ).

A oprócz tego na czytelników czekają inne nowości. - Kupujemy różne bestsellery, to, co obecnie pojawia się na rynku, a jest tego bardzo dużo – mówi Agnieszka Mińska, dyrektor biblioteki. Dodaje, że starsze osoby czytają dużo o II wojnie światowej, popularna jest literatura kobieca, romanse, a także kryminały.

audiobook-3106985 960_720

Sporo z tej kwoty zostanie przeznaczonych na książki dla najmłodszych czytelników. Tu popularnością cieszą się książeczki interaktywne, które zachęcają je do wykonania różnych zadań. Jak zdradza A. Mińska, małych czytelników przybywa z roku na rok, dlatego na książki dla nich zostanie przeznaczona największa pula z otrzymanej dotacji.

Książkowe zakupy będą trwały do końca listopada. A potem – pozostaje iść do biblioteki, korzystać z nowości.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.