Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kto jest najlepszym sołtysem w woj. lubuskim? Głosujący w plebiscycie Gazety Lubuskiej uznali, że jest nim Sylwia Lisiak, sołtys Pławidła, miejscowości położonej na terenie gminy Słubice.

sylwia lisiak

Głosowanie za pośrednictwem smsów trwało do 20 do 30 września. Walka o końcowy triumf był bardzo zacięta. S. Lisiak otrzymała 1280 głosów, tylko o 17 mniej miała rządząca w Gościeszowicach Krystyna Stachów. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się Agnieszka Czapłon, sołtys Brójec (1044 głosy).

Nagroda to nie przypadek. Sylwia Lisiak od początku swoich rządów dała się poznać mieszkańcom jako zaradna i pomysłowa sołtys. Jej kandydaturę zgłosili sami mieszkańcy. Za co? - Zaczęła "coś" robić na naszej wsi. Zaczęła integrować mieszkańców, jak również walczy o naszą wieś, aby się coś w niej zmieniło – czytamy w nominacji.

Gala wręczenia nagród „Mistrzowie Agro 2019” odbyła się 9 października w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Oprócz najlepszych sołtysów wyróżniono także rolnika roku, gospodynię, sołectwo, koło gospodyń oraz gospodarstwo agroturystyczne.

Pani Sylwi oraz pozostałym nagrodzonym gratulował osobiście sam wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. - Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów - powiedział.

sylwia lisiak_2

Laureaci awansowali do etapu ogólnopolskiego konkursu i będą reprezentować województwo lubuskie podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy.

Komplet wyników na stronie www.lubuskie.pl.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.