Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
volkshochschule frankfurt 1

VHS we Frankfurcie nad Odrą znana jest pośród mieszkańców polskiej części pogranicza przede wszystkim ze względu na cieszące się niezmienną popularnością kursy języka niemieckiego. Także w bieżącym semestrze rozpoczynającym się od września osoby zainteresowane znajdą w ofercie tej instytucji kursy języka niemieckiego na wszystkich stopniach zaawansowania, od A1 dla całkowicie początkujących do C1/C2 dla osób posiadających znajomość języka na poziomie zbliżonym do rodzimego użytkownika. Kursy języka niemieckiego odbywają dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych lub w soboty przed południem, natomiast w okresie ferii jako kursy intensywne codziennie przez dwa tygodnie.

Po ukończeniu kursu istnieje na miejscu także możliwość przystąpienia do dodatkowego egzaminu i zdobycia certyfikatów językowych z języka niemieckiego Instytutu Goethego lub telc gGmbH dla wszystkich stopni zaawansowania. Ponadto w ofercie VHS znajduje się wiele innych języków obcych, m. in. angielski, hiszpański, włoski, francuski i w bieżącym semestrze także Esperanto.

Część z całej oferty VHS obejmującej ponad 650 kursów z sześciu działów programowych (społeczeństwo i środowisko, kultura i plastyka, zdrowie i sport, kariera zawodowa i it, języki obce oraz edukacja podstawowa) i odbywających się formie seminariów, prelekcji, wycieczek i warsztatów prowadzona jest przez lektorów i instruktorów mówiących w języku niemieckim i polskim. Uczestnictwo w nich nie wymaga znajomości języka niemieckiego. Wybrane propozycje z tej kategorii można znaleźć na stronach internetowych VHS w języku polskim.

VHS „mówi po polsku”. W razie pytań odnośnie oferty i zgłoszeń pomocą służy polskojęzyczny pracownik VHS.

Oferta kursów języka niemieckiego na semestr jesienny 2019

[reklama]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.