Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Placówki oświatowe w czasie wakacji wcale nie stoją zamknięte… Nie ma w nich uczniów ani nauczycieli, jest mniej przedszkolaków – ale pełną parą idą remonty. Gmina wyda na nie prawie 2 mln zł. Wszędzie coś się dzieje.

remont szkola

- Wakacje to zawsze czas, który wykorzystujemy na remonty w szkołach i przedszkolach i tak jest też w tym roku. Nie ma placówki, w której by się coś nie działo – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Lista wakacyjnych inwestycji jest długa.

Remonty w przedszkolach

W Jarzębince remontowane jest całe I piętro: 3 sale i 2 łazienki. Inwestycja jest warta 140 tys. zł. Kolejnych 31 tys. zł pochłonie modernizacja windy towarowej.

W Krasnalu Hałabale wyremontowane zostały łazienki, w planach jest jeszcze II etap modernizacji instalacji wodnej i basenu, a także montaż zewnętrznych rolet. Łącznie na wszystkie prace zostanie wydanych ponad 220 tys. zł.

Najwięcej gmina wyda na remonty w Misiu Uszatku – ponad 400 tys. zł. W planach jest modernizacja łazienki trzylatków i sali gimnastycznej, remont instalacji wodnej i kuchni wraz z zakupem wyposażenia. Sale doczekają się rolet na oknach.

We wszystkich przedszkolach zostaną zamontowane urządzenia do prowadzenia ewidencji czasu pobytu dzieci (ich koszt to 28 tys. zł).

Zmieni się również żłobek Bajka. Zostanie tu zmodernizowana instalacja wodna i wentylacja w kuchni, również i w tej placówce zostaną zamontowane rolety. Koszt inwestycji to ponad 150 tys. zł.

remont szkola2

Co zmienia się w szkołach?

Tu również nie próżnują ekipy remontowe. W SP nr 3 trwa II etap modernizacji instalacji elektrycznej o wartości ponad 300 tys. zł. Do końca wakacji zostanie także zmodernizowana droga wjazdowa i powstanie nowa wiata śmietnikowa.

W SP nr 2 powstały nowe toalety. W planach jest jeszcze adaptacja pomieszczeń na pokój nauczycielki i sal dla dzieci niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 100 tys. zł.

W SP nr 1 już wyremontowano kilka sal lekcyjnych, z których wcześniej korzystali gimnazjaliści. Nowy gabinet zyska szkolny psycholog – w tym celu odnowiono pomieszczenie wykorzystywane do tej pory jako gospodarcze. W planach jest jeszcze stworzenie gabinetu terapeutycznego dostosowanego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, które są objęte kształceniem specjalnym. Inwestycje w szkole warte są blisko 130 tys. zł.

Dzieje się też w szkołach wiejskich. Budynek SP w Golicach zostanie ocieplony, wymienione zostanie także poszycie dachu. Zostanie również zmodernizowana instalacja elektryczna. Inwestycje warte są 280 tys. Z kolei w SP w Kunowicach wyremontowane zostaną szkolne toalety.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.