Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

kod nauka_jezyka

Nauka języków obcych często kojarzy się z lekcją w szkole. Niestety, niektórym przychodzi na myśl stres, niezapowiedziane kartkówki, nieustanne ocenianie i wytykanie błędów. Nauka języka obcego nie musi polegać na godzinnych zadaniach ani na nudnych, kilkustronicowych tekstach. Niekiedy jednak, zniechęcenie przychodzi po paru latach ciężkiej nauki, kiedy efekty są niezauważalne lub znikome. Aby to zmienić, warto skorzystać z kilku porad.

Co zrobić, aby skutecznie nauczyć się języka obcego?

Po pierwsze, nie musisz siedzieć kilka godzin jednego dnia, aby nadrobić zaległości. Taka metoda sprawi, że szybko się zniechęcisz, będziesz miał problemy z zapamiętywaniem słówek i zrozumieniem gramatyki. Dodatkowo, taka nauka jest mało efektywna i męcząca. Nauka języka nie powinna kojarzyć się z bólem głowy i podkrążonymi oczami. Aby skutecznie się uczyć, najważniejsza jest systematyczność. Częste powtarzanie to klucz dla każdego. Wystarczy codziennie poświęcić na naukę 15 minut. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to stosunkowo mało, jednak jeśli wyobrazisz sobie, że uczyłeś się przez 100 dni, to wtedy widać dużą ilość przepracowanego czasu.

Kursy językowe

Jeśli już wyrobiłeś w sobie systematyczność, to warto skorzystać z kursów językowych. Uczenie się w miłych i dogodnych warunkach to podstawa. Kurs to nie jest szkoła, gdzie za brak zdania dostaje się jedynkę. Dodatkowo, wyspecjalizowany nauczyciel zawsze posłuży pomocą i wytłumaczy niezrozumiałe zawiłości. Ucząc się samemu niekiedy pojawiają się pytania, jednak nie ma na nie odpowiedzi. Oprócz tego, lekcje w grupie sprawiają, że trzeba więcej rozmawiać w obcym języku, a wspólna nauka i powtarzanie wpływają na lepszą atmosferę. Nie wspominając, że przy okazji można poznać nowych ciekawych ludzi.

Kurs językowy przez Internet

Kursy językowe to doskonały sposób na naukę języka obcego. Niekiedy jednak, przez pracę lub szkołę, jest za mało czasu, aby poświęcić go na dodatkowe zajęcia. W takim przypadku warto skorzystać z kursów video, dzięki którym z łatwością nauczysz się języka obcego. Dojazdy czasami zabierają parę godzin, przez co można stracić dużo cennego czasu. Tymczasem, dzięki kursom video możesz uczyć się wygodnie w domu na kanapie, bez godzinnego stania w korku ulicznym i bez stresu przed innymi kursantami, że czegoś się jeszcze nie umie.

Jak samemu uczyć się języków obcych?

Nauka samemu w domu może być również ciekawa i praktyczna. Wystarczy wiedzieć, jak dobrze wykorzystać czas. Warto zróżnicować metody uczenia się. Podzielenie nauki na aktywną i pasywną da większe i szybsze rezultaty. Mianowicie, aktywny sposób polega na czytaniu, pisaniu, ćwiczeniu wymowy, a także poznawaniu zasad gramatycznych. Można powiedzieć, że bazuje na podobnym sposobie nauczania, jaki znamy ze szkoły, jednak znacząco się różni. Po pierwsze, nie trzeba pisać nudnych wypracowań, wystarczy prowadzić bloga w języku obcym albo udzielać się na forach internetowych. Dodatkowo, nie trzeba czytać trudnych wierszy, lepiej sięgnąć po tematykę, którą się interesujesz na co dzień. Jeśli lubisz sport albo podróże, zacznij czytać o tym artykuły. Warto również skorzystać z fiszek, dzięki którym zapamiętywanie słówek staje się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, a dzięki kuponom rabatowym możesz dodatkowo zaoszczędzić.

Pasywna metoda polega na wykorzystaniu wolnego czasu, tak aby jak najwięcej używać języka obcego. Najlepiej, jeśli połączysz ją ze swoimi zainteresowaniami. Jeśli lubisz oglądać romantyczne filmy, to włącz je z napisami. Jeżeli masz znajomych z zagranicy, zacznij z nimi pisać w ich ojczystym języku. Uczyć możesz się na każdym kroku, nawet podczas zakupów. Sporządź listę produktów, a następnie przetłumacz je. Jadąc transportem miejskim słuchaj zagranicznej muzyki, a wchodząc w tłumaczenie tekstu jednocześnie śledź poszczególne wersy. Sposobów jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.