Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami czwarta edycja kunickiej Sobótki! Impreza cieszy się coraz większą popularnością, była wspólna zabawa, tańce, rozmowy, konkurs na najpiękniejszy wiadnek… Wszystkie panie wyglądały w nich czarująco!

sobotka 1
O wyjątkową atmosferę Sobótki dba stowarzyszenie Nasze Kunice

Sobótka w Kunicach wpisała się już na dobre w kalendarz lokalnych imprez. Tegoroczny festyn odbył się 29 czerwca. Kunice odwiedzili nie tylko mieszkańcy tej wsi, ale również okolicznych miejscowości, specjalnie na imprezę przyjechało także wielu Słubiczan. Gości powitali sołtys Ewa Guzik, a także burmistrz Mariusz Olejniczak.

- Naszym głównym celem jest integracja mieszkańców. Żyjemy w dobie Internetu, ludzie siedzą w domach, przed komputerem, rzadko wychodzą. A nam zależy właśnie na tym, żeby wyszli do siebie, porozmawiali, pośmiali się, potańczyli – mówi E. Guzik. Podkreśla, że w organizację imprezy włączyła się cała wioska.

sobotka 4
Gości witali M. Olejniczak, M. Szymańska-Ptak i E. Guzik

Mieszkańcy Kunic nie tylko razem dobrze się bawią, ale również działają – chcą wspólnie upiększyć wieś. – Zaczęliśmy od koszenia, chcemy zrobić park, brakuje nam chodników – wymienia E. Guzik. Jednak Sobótka służyła przede wszystkim integracji i dobrej zabawie – a okazji do zabawy nie brakowało!

Dzieci i młodzież chętnie brały udział w grach i zabawach organizowanych przez Fundację Grupy Pomagamy. Mogli sprawdzić się w różnych konkursach – i wygrać nagrody. Ci, którzy nie wygrali, dostawali nagrody pocieszenia, tak że każdy z zabawy wychodził zadowolony.

Maluchy bardzo chętnie spalały nadmiar energii podczas harców na skakańcach-dmuchańcach. Nie przeszkadzała im upalna pogoda! Goście festynu chętnie kupowali losy - nagrodą główną w loterii była elektryczna hulajnoga.

sobotka 3
Podczas imprezy nie mogło zabraknąć barwnych wianków

Wiele pań z dumą tego dnia nosiło wianek na głowie, zgodnie z sobótkową staropolską tradycją. Podczas festynu odbył się konkurs na najładniejszy wianek, a ten największy, kunicki, został wspólnie puszczony na wodę.

Z imprezy zapewne nikt nie wyszedł głodny - nie zabrakło przysmaków i smakołyków przygotowanych przez lokalne gospodynie.

sobotka 2
Sobótka w Kunicach cieszy się coraz większym zainteresowaniem

- Taka impreza powinna być co roku! Integruje ludzi, pokazuje, że można się razem dobrze bawić, fajnie jest podczas takich imprez, można się oderwać od codzienności – podkreślali zgodnie sobótkowi goście.

O tym, jak było, można przekonać się zaglądając do galerii zdjęć z imprezy przygotowanej przez organizatorów. Szczegóły na stronie stowarzyszenia Nasze Kunice. ZOBACZ

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.