Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Coraz bliżej do remontu drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Najpierw starosta podpisał z gminami Słubice i Rzepin umowy na dofinansowanie remontu, a później został ogłoszony przetarg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec lipca poznamy wykonawcę, a po wyremontowanej drodze będzie można jechać na początku przyszłego roku.

spotkanie droga_rzepin

1 lipca na odcinku drogi między Rzepinem a Nowymi Biskupicami spotkali się starosta Leszek Bajon oraz włodarze Słubic i Rzepina: Mariusz Olejniczak i Sławomir Dudzis. Towarzyszył im członek zarządu województwa Marcin Jabłoński - który jako poprzedni starosta słubicki rozpoczął realizację projektu na tę właśnie inwestycję.

Tego samego dnia podpisano stosowne dokumenty. Na mocy umów każda z gmin (Słubice i Rzepin) dołoży po 1 mln zł do budowy nowej drogi. Całkowita wartość projektu realizowanego przez powiat słubicki wynosi 5,1 mln euro. Dofinansowanie ze środków INTERREG V 2014-2020 wynosi 2 mln euro.

Przypomnijmy, remontu doczekają się dwie drogi - po stronie polskiej blisko 9-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1254F z Nowych Biskupic do Rzepina, a po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3,7 km (partnerem projektu jest też powiat Odra-Szprewa). W ramach modernizacji powstanie również ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina.

droga rzepin

Podpisanie umów było ostatnim krokiem przed ogłoszeniem przetargu. Ten ruszył 2 lipca. Dokumentacja znajduje się na stronie BIP słubickiego starostwa. ZOBACZ

Czas na złożenie ofert mija 18 lipca. Starostwo powiatowe zapowiada, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odnowioną drogą z Nowych Biskupic do Rzepina będzie można jechać już na początku przyszłego roku.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.