Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypada 20 czerwca. Tradycyjnie, przez miasto przejdzie procesja.  Uwaga kierowcy, niektóre ulice będą wyłączone z ruchu przez ok. 2 godziny.

Boże Ciało

Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczną się uroczystą mszą św. odprawioną w kościele NMP Królowej Polski o godz. 10:30. Po niej, około 11:30, rozpocznie się uroczysta procesja.

Którędy procesja?

Prowadzić ona będzie ulicami: Kościuszki, Konopnickiej, Podchorążych, przejdzie przez Plac Wolności, Plac Bohaterów, Piłsudskiego i Wojska Polskiego. Wierni po drodze będą zatrzymywać się przy czterech ołtarzach przygotowanych na terenie miasta.

Procesja zakończy się w kościele Ducha Świętego. Na jej zakończenie będzie również odprawiona msza św. dla tych, którzy nie uczestniczyli jeszcze w Eucharystii.

Utrudnienia w ruchu

Ulice, którymi przejdą wierni, będą wyłączone z ruchu w godz. 11.30-13.30. Kierowcy wybierający się o tej porze do centrum Słubic powinni liczyć się z utrudnieniami i koniecznością tymczasowych objazdów.

Procesja

Dokładna trasa, wraz ze stacjami i organizacją ruchu, została zaznaczona na mapce przygotowanej przez słubicką Straż Miejską. ZOBACZ MAPĘ

Pozostałe msze

Pozostałe msze św. w kościele NMP godz. 7:30, 9:00, 18:00. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała – po mszy wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Msze św. w kościele Ducha Św. zaplanowano o godz. 7:30, 09:00 i 19:00.

Na wioskach msze św. odbędą się wg następującego porządku: Stare Biskupice 8:45, Drzecin 9:00, Rybocice 9:00, Lisów 10:00, Kunowice 10:00.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.