Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mnóstwo smakołyków, atrakcje dla dużych i małych, tematyczne stanowiska – to wszystko czekało 14 czerwca na uczestników pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach. Zajrzeliśmy tam również z naszym redakcyjnym obiektywem.

Rodzinny piknik

„Weź koc i przyjdź z rodziną na rodzinny piknik” – tym hasłem organizatorzy zachęcali słubiczan do przyjścia na boisko byłego Rolniczaka, gdzie odbywała się impreza, i przyłączenie się do wspólnej zabawy. A było w czym wybierać.

Na przybyłych gości czekał m.in. kiermasz, karaoke, a przede wszystkim masa rozmaitych konkursów, nie tylko dla najmłodszych. Starsi mogli sobie przypomnieć klasyczne, podwórkowe zabawy. A ci, którzy mocno się zmęczyli i zgłodnieli – skorzystać z przygotowanych pyszności, m.in. kiełbaski z ogniska czy chlebowej pajdy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć słodyczy, wśród których największą popularnością cieszyły się cukierki, a także lody – co nie dziwne, bo tego dnia było wyjątkowo gorąco. Atmosferę podgrzewały dodatkowo emocje związane z loterią fantową, w której było mnóstwo nagród.

Rodzinny piknik

Najmłodsi szczególnie upodobali sobie malowanie na folii, puszczanie baniek oraz zajadanie się popcornem. Chętnie zaglądali także do wozów służb przybyłych na piknik – na imprezie pojawili się straż pożarna, straż miejska, policja oraz straż graniczna. Ta ostatnia zabrała ze sobą nawet psa tropiącego, który cierpliwie znosił dziecięcą ciekawość.

W chwilach oddechu między kolejnymi zabawami, można było zajrzeć do namiotu profilaktycznego, w którym było nieco poważniej. Tu czekała m.in. tablica z informacyjna pokazująca jak rozpoznać najpopularniejsze na rynku dopalacze i narkotyki.

Jak było na imprezie? O tym więcej w naszej fotorelacji.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.