Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Birety poszybowały w górę! Kolejny rocznik absolwentów Collegium Polonicum opuścił mury Collegium Polonicum - po to, aby "ruszyć w świat realizacji swoich marzeń i celów". Absolutorium odbyło się 7 czerwca - już po raz 20 w historii słubickiej uczelni.

absolutorium2019

W wydarzeniu wzięły władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, zaproszeni goście oraz rodziny studentów. W tym roku zakończenie studiów świętowali absolwenci polsko-niemieckich studiów prawniczych i filologii germańskiej.

- Wkrótce przejdziecie na „drugą stronę mocy”, uzyskacie tytuł absolwenta UAM i EU Viadrina. Odbierzecie dyplom i dołączycie do grona około 280 tys. osób, które przez minione 100 lat ukończyły studia na UAM – powiedział do zebranych prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas, prorektor UAM. W tej liczbie ponad 3500 osób, to studenci Collegium Polonicum.

Ukończenia studiów gratulowała również wiceprezydent Viadriny Janine Nuyken i dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny CP.  Słowa refleksji skierował do absolwentów prof. zw. dr hab. Roman Budzinowski, dziekan wydziału prawa UAM.

- Czy potrafiliście państwo należycie wykorzystać możliwości studiowania, które nie były łatwe? Bo studiowaliście państwo prawo polskie i niemieckie. Drugie pytanie skierowane do nas jako do nauczających, czy potrafiliśmy wpić wam wiedze, umiejętności, wskazać uniwersalne wartości? Jeśli nasze i wasze odpowiedzi okażą się zbieżne, są państwo studia dobrze przygotowani do życia we współczesnym świecie – podkreślił prof. R. Budzinowski.

absolutorium2019 2

Dziekan podziękował także rodzicom absolwentów. Podkreślił, że okres studiów determinuje całe przyszłe życie, nie tylko zawodowe. I życzył młodym ludziom wszystkiego najlepszego w życiu osobistym - realizacji marzeń i spełnienia oczekiwań najbliższych. A w życiu zawodowym sensownej, społecznie użytecznej pracy dla innych, dla dobra wspólnego, pracy godziwie wynagradzanej.

Podczas uroczystości wyróżniający się studenci otrzymali nagrody za wyniki w nauce oraz aktywną działalność na rzecz uczelni. A na koniec - tego symbolu oczywiście nie mogło zabraknąć - wspólnie podrzucili w górę birety, na znak szczęśliwego ukończenia studiów i początku nowej drogi zawodowej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Collegium Polonicum.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.