Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sezon na imprezy otwarty! Rozpoczął go festyn w Kunowicach. Mieszkańcy spotkali się na dorocznym „Dniu Rodziny”. Po raz pierwszy zorganizowali go wspólnie nowa rada sołecka i niedawno wybrany sołtys Paweł Sokołowski.

Dzień Rodziny Kunowice

Kolorowa i wesoła impreza odbyła się w przeddzień Dnia Matki, 25 maja. Mieszkańców Kunowic przyciągnęła na nią nie tylko ładna pogoda, ale również zapach kiełbasy z grilla i odgłosy dobrej zabawy. Na odwiedzenie festynu skusili się także włodarze gminy - burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, jego zastępczyni Adrianna Dydyna-Marycka oraz szef rady Grzegorz Cholewczyński.

Na placu przed świetlicą na gości czekało wiele atrakcji. Fundacja Grupy Pomagamy przygotowała gry, zabawy, animacje, w których chętnie brały udział nie tylko dzieci. Było przeciąganie liny, wyścigi – i wiele innych pomysłowych konkurencji.

Oprócz tego ten, kto chciał, mógł zmienić kolor włosów np. na czerwony (z tej możliwości skorzystał m.in. sam sołtys), zrobić własną przypinkę, a na deser uraczyć się watą cukrową. Nie brakowało i innych rozkoszy dla podniebienia, zarówno tych z grilla, jak i na słodko.

Dzieci spalały nadmiar energii i kalorii na dmuchańcach, ale nie tylko skakały i zjeżdżały – co odważniejsi próbowali „ujeżdżać byka”. Dmuchańce wystawiło „po sąsiedzku” Rodzinne Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta. Jak zawsze na festynach, popularnością cieszył się sprzęt, który przywieźli ze sobą strażacy z OSP.

dzień rodziny Kunowice

Jak ocenia imprezę sołtys Paweł Sokołowski? Podkreśla, że integracja mieszkańców jest bardzo ważna, a na festynie można spotkać się, porozmawiać o wszystkim, a dzieci bawią się razem. – Takich okazji do spotkań powinno być jak najwięcej – uważa.

Nie byłoby jednak tak udanego festynu, gdy nie pomoc sponsorów i samych mieszkańców. Ci nie próżnowali i dwa dni wcześniej wzięli udział w „czynie społecznym”, w ramach którego posprzątali teren przy świetlicy i pomalowali płot.

A dla wspomnianej wcześniej Fundacji Grupy Pomagamy kunowicki festyn był „rozgrzewką” przed festynem z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca na boisku byłego „Rolniczaka” (start o godz. 14). Więcej o festynie w naszej zapowiedzi – ZOBACZ.

A jak bylo w Kunowicach? Zapraszamy do fotorelacji udostępnionej przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.