Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pogoda nareszcie zachęca do spacerów i wychodzenia z domu. A jeśli zastanawiacie się, jak spędzić weekend lub popołudnie, podpowie wam nowa aplikacja: „West is the best”. To przewodnik, który prowadzi przez dwanaście atrakcyjnych turystycznie regionów Polski zachodniej, w tym przez nasze okolice.

west is_the_best

Aplikacja „West is the best” powstała dzięki współpracy 12 Lokalnych Grup Działania, wśród nich jest mająca siedzibę w Górzycy Zielona Dolina Odry i Warty. Program pełni rolę lokalnego, mobilnego przewodnika, który podpowiada, co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy. Zawiera zarówno zabytki, jak i miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym – te bardziej i te mniej znane

Do młyna czy do bunkra?

Na „dzień dobry” w aplikacji użytkowników witają urokliwe zdjęcia najpiękniejszych zakątków zachodniej Polski. A potem program daje m.in. możliwość wyboru różnych tras zwiedzania: rowerowych, pieszych, samochodowych czy edukacyjnych oraz miejsc, m.in. zabytków, pomników, kościołów, ale także lokalnego rzemiosła, agroturystyki, czy gastronomii. Podpowiada również szlaki kajakowe.

- Jako mieszkaniec tego regionu możesz poznać swoją okolicę, gwarantuję, ze co najmniej kilka rzeczy każdego zaskoczy, teren jest dobrze rozpoznany przez lokalnych historyków i przyrodników, znających takie zakamarki, które nie wszyscy mogą kojarzyć – mówi Karol Duer z LGD Zielona Dolina Odry i Warty. W naszym rejonie, który w aplikacji nosi nazwę „Lubuski przełom Odry” udało się ich znaleźć ok. 130 – i lista będzie jeszcze uzupełniana.

west is_the_best_th

Zwiedzanie z telefonem

Aplikacja "Est is the best" jest sprzężona z GPS, więc nie tylko pokaże zdjęcie i opis atrakcji, ale również może do niej poprowadzić. Działa zarówno offline, jak i online.

Z programem można również udać się nieco dalej: zwiedzić m.in. Pobrzeże Szczecińskie, Pojezierze Myśliborskie, Pojezierze Drawskie i Wałeckie, Równinę Pyrzycko-Stargardzką, Pojezierze Dobiegniewskie i Łagowskie, Łużyce Dolne, Lubuski Przełom Odry, Dolinę Środkowej Odry i Dolnego Bobru, Wał Zielonogórski i Kotlinę Kargowską, Dolinę Obry, Pojezierze Poznańskie i Pojezierze Sławskie.

Łącznie znajduje się w niej prawie 5 tys. obiektów w różnych kategoriach, ok. 8 tys. km tras tworzących ponad 300 szlaków oraz ponad 8 tys. barwnych zdjęć. Jak podkreśla K. Duer, w zdecydowanej większość są to miejsca ogólnodostępne.

Ciekawi? Więcej można dowiedzieć się na stronie: westisthebest.pl.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.