Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych miał okazję wykazać się wiedzą z zakresu obrony cywilnej i samoobrony. W Starostwie Powiatowym w Słubicach rywalizowali w IX edycji konkursu z tej dziedziny. Najlepiej spisali się uczniowie Technikum Leśnego ze Starościna.

konkurs obrona_cywilna

Czy wiecie np. kto może zachorować na afrykański pomór świń? Ile wody powinien wypić człowiek w ciągu doby? Jakie grupy krwi występują u ludzi? M.in. z takimi pytaniami mierzyli się uczestnicy IX edycji powiatowego konkursu z zakresu wiedzy o obronie cywilnej i powszechnej samoobronie, który odbył się 5 marca.

Tego dnia w słubickim starostwie zjawili się reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Pretekstem do organizacji konkursu był przypadający 1 marca Międzynarodowy Dzień Obrony Cywilnej. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Leszek Bajon, który pełni także funkcję szef obrony cywilnej powiatu.

Do konkursowych zmagań każda szkoła wystawiła dwie drużyny (za wyjątkiem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim, który reprezentował jeden uczeń, klasyfikowany indywidualnie).

- Jest to wiedza, która w praktycznym wymiarze może przydać się w życiu każdemu z was, niezależnie od miejsca, czasu i sytuacji, w której się znajdziecie – mówił do uczestników konkursu wicestarosta Robert Włodek tuż przed jego rozpoczęciem.

A kto wykazał się największą wiedzą i najlepiej poradził sobie z konkursowymi pytaniami? Poniżej oficjalne wyniki.

Klasyfikacja zespołowa:
  1. Technikum Leśne w Starościnie (drużyna nr 2)
  2. Zespół Szkół Technicznych w Słubicach (drużyna nr 2)
  3. Technikum Leśne w Starościnie (drużyna nr 1)
Klasyfikacja indywidualna:
  1. Dominika Szafraniec (Technikum Leśne w Starościnie)
  2. Dawid Maik (Zespół Szkół Technicznych w Słubicach)
  3. Julia Stolarska (Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach)
  4. Mikołaj Męczywór (Technikum Leśne w Starościnie)
  5. Julia Kaźmierczak (Technikum Leśne w Starościnie)
  6. Amadeusz Bednarczyk (Technikum Leśne w Starościnie)
Najlepsi za swoją wiedzę otrzymali wyróżnienia. W kategorii indywidualnej były to dyplomy i nagrody, a do trzech najlepszych drużyn powędrowały puchary. Gratulacje!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.