Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Inicjatywa od kobiet dla kobiet – pierwsze słubickie śniadanie organizowane przez Akademię Biznesu Ewy Różańskiej odbyło się w restauracji La Vie Est Belle. Chętnych na spotkanie było dużo, a oprócz rozmów biznesowych, panie wysłuchały również wystąpień ekspertów.

Śniadanie Biznesu
 
Takiego spotkania w Słubicach jeszcze nie było! Ale są w innych miastach. Ewa Różańska, właścicielka Akademii Biznesu prowadzi je z powodzeniem np. w swojej rodzinnej Zielonej Górze.

Z salonu urody na śniadanie

Do Słubic trafiła za sprawą Justyny Zarzyckiej-Siwy, która prowadzi w naszym mieście salon urody. W nim zajmuje się m.in. stylizacją rzęs. E Różańska przyjechała do niej na szkolenie do certyfikatu ISO, a przy okazji obie panie „zgadały się”, że w Słubicach do tej pory nie było biznesowych spotkań kobiet – więc może warto je zorganizować?

- W Słubicach za dużo się nie dzieje, warto to zmienić. Dlatego chciałyśmy, żeby zorganizować coś od kobiet dla kobiet, by zintegrować to środowisko – opowiada J. Zarzycka-Siwy. – Prawie trzy lata prowadzę salon, uważam, że warto, żeby kobiety pomagały sobie wzajemnie i wspierały się – dodaje.

Poznać się i współpracować

Frekwencja na spotkaniu dopisała, zgłosiło się więcej niż planowanych 20 pań. Uczestniczki prowadzą biznesy w różnych branżach, kosmetycznej, samochodowej, logistycznej, jedne na początku biznesowej drogi, inne z wieloletnim doświadczeniem.

- Cel biznesowych śniadań jest taki, żebyśmy się wspierały i integrowały, tak aby nawiązać relacje nie tylko biznesowe – mówi E. Różańska, organizatorka spotkania. Wyjaśnia, że przez lata obserwowała, jak to działa w innych miastach. – Licze, że słubiczanki również będą się łączyły, powstaną fajne koleżeństwa, może przyjaźnie i fajne interesy między nimi. Sama dzięki takim spotkaniom mam koleżanki z całej Polski – opowiada szefowa Akademii Biznesu.

Śniadanie Biznesu

Od medycyny po stylizacje

Każde ze Śniadań Biznesu odwiedzają eksperci. Jak zaznacza E. Różańska, podejmowane tematy są różne, od twardych, biznesowych, po te lżejsze. I takie właśnie dominowały podczas pierwszego słubickiego śniadania.

O tym, jak być zdrową i piękną nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz opowiadała Sybilla Brzozowska-Mańkowska, lekarz, specjalista medycyny ratunkowej z Gorzowa. Panie rozmawiały o suplementach diety, o tym jaką wodę pić, bo, jak podkreślała ekspertka, w badaniach najczęściej wychodzi niedobór wody, magnezu i witaminy D3. A warto przede wszystkim zadbać o siebie od wewnątrz.

Druga ekspertka, stylistka Kinga Borkowska opowiedziała o najnowszych trendach w modzie, również tych, które jej zdaniem w Polsce się nie przyjmą. A także np. o tym, jakie obecnie nosić buty, które wzory i fasony są ponadczasowe i nie poddają się trendom oraz na co uważać przy stylizacjach biznesowych.

Śniadanie Biznesu

Jako trzecia o swojej działalności opowiedziała wspomniała wcześniej J. Zarzycka-Siwy. Słuchające ekspertek kobiety nie tylko jadły śniadanie, ale również rozmawiały. Na przykład o tym, że dla wielu z nich, niezależnie od branży, jest trudno znaleźć pracowników…

Ciekawa inspiracja

- To bardzo fajna inicjatywa, żeby spotkały się kobiety biznesu ze Słubic. Przyszłam tu z ciekawości, chciałam poznać dziewczyny, które mają swoje firmy w Słubicach, dowiedzieć się, jak sobie radzą – mówi Anna Salamoniak-Prażanowska, właścicielka Gabinetu Terapii Neurologopedycznej „Połam Język”.

Przyznaje, że jest zaskoczona tym, co tu dziś się wydarzyło, wyobrażała sobie, że panie będą rozmawiać głównie o tym, jak prowadzić firmę. Ale zaskoczona „na plus”. – Myślę, że z podobną ciekawością zgłoszę się na następne takie śniadanie – deklaruje.

Już wiadomo, że Śniadania Biznesu będą odbywały się cyklicznie, raz w miesiącu, w każdy ostatni czwartek. Na spotkania należy zapisywać się mailowo, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Udział jest bezpłatny. O kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Na pierwszym spotkaniu bylismy z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.