Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Frankfurt nad Odrą opublikował obszerny „Raport na temat kształcenia". Oprócz omówienia sieci przedszkoli i szkół, dowiedzieć można się z niego również np. tego, ilu obcokrajowców mieszka „za miedzą”, jaka jest stopa bezrobocia, a także jakie wyzwania czekają tamtejszy system edukacji.

student-2052868 960_720

„Raport na temat kształcenia” to pierwsza tak obszerna publikacja dotycząca edukacji w sąsiednim Frankfurcie. Został sporządzony przez Biuro ds. kształcenia w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji w ramach programu Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych „Edukacja integruje”.

Raport zawiera wiele danych liczbowych odnoszących się do systemu edukacji od przedszkoli, poprzez szkoły, po kształcenie nieformalne. Koncentruje się na obszarach związanych z ofertami kształcenia zaspokajającymi potrzeby mieszkańców w każdym wieku, rozwojem kompetencji językowych oraz zapewnieniem wykwalifikowanych pracowników. W raporcie znalazły się również dane liczbowe i informacje o polskim systemie edukacji i ofertach kształcenia w Słubicach.

Oryginalny dokument przygotowano w języku niemieckim, ale powstało także polskie streszczenie, zawierające dane, które mogą zaciekawić czytelników ze Słubic.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.