Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kobieca akcja profilaktyczna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Uczennice starszych klas wzięły udział w zajęciach na temat profilaktyki raka piersi. Poprowadziły je panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

badanie sosw

Czy wszystkie kobiety, także te młodsze, wiedzą, jak przeprowadzić samobadanie piersi? Statystyki pokazują, że niekoniecznie. A na jakie zmiany chorobowe należy zwrócić uwagę?

Tego wszystkiego dowiedziały się uczennice starszych klas SOSW w Słubicach. O najważniejszych zagadnieniach związanych z profilaktyką raka piersi opowiadały pracownice Sanepidu: Ewa Drab-Wilczyńska i Agnieszka Raźna.

Pod kierunkiem instruktorek uczennice uczyły się na specjalnych fantomach, jak prowadzić samobadanie piersi. W trakcie tej nauki zarówno dziewczęta, jak i nauczycielki zadawały wiele pytań – i dowiedziały się pożytecznych, ciekawych i ważnych rzeczy.

badanie sosw_2

- Całość zajęć cieszyła się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wśród dziewcząt. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania wpłynie na pozytywną i kreatywną postawę młodych kobiet wobec troski o własne zdrowie – podsumowały zajęcia Agnieszka Kobyłecka, pedagog szkolny i Justyna Kulczewska-Ratajczak, pielęgniarka szkolna.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.