Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak co roku miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy ranking szkół. Dwie placówki z terenu naszego powiatu – Liceum Ogólnokształcące ze Słubic oraz Technikum Leśne ze Starościna – otrzymały tytuł „Brązowej Szkoły” przyznawany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

sejm staroscin
W rankingu wysoko uplasowalo się Technikum Leśne ze Starościna

W skali całego kraju słubicki ogólniak zajął 894 miejsce na 1000 sklasyfikowanych szkół. Dobrze wypadł również na tle innych liceów z woj. lubuskiego – w rankingu regionalnym był 19. Niewiele do brązowej odznaki zabrakło Liceum Ogólnokształcącemu z Rzepina, które w klasyfikacji wojewódzkiej było tylko 6 miejsc dalej.

- Jest to sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych – cieszy się Maria Jaworska, dyrektorka szkoły.

Osobny ranking miały także technika. I tu również mamy dobre wiadomości. Brązową odznakę (przyznawano także srebrne i złote) otrzymało Technikum Leśne ze Starościna. Szkoła zajęła 442 miejsce w skali kraju i 10 w woj. lubuskim. W rankingu wojewódzkim na 21 miejscu sklasyfikowano także Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych (obecnie CKZiU).

liceum-big
Odznaka "Brązowej Szkoły" trafiła również do słubickiego liceum

W prowadzonym co roku rankingu redakcja miesięcznika Perspektywy ocenia szkoły biorąc pod uwagę trzy kryteria. Są to: sukcesy w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.).

Wyróżnionym szkołom gratulujemy i trzymamy kciuki za tegoroczne egzaminy maturalne – oby wypadły jak najlepiej, a uzyskany wyniki wpłynęły korzystnie na dobre miejsce w rankingach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.