Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne prezenty w naszym szpitalu. Tym razem jest to nie specjalistyczny sprzęt, ale coś, co chorym, najmłodszym pacjentom również bardzo może się przydać – w ramach akcji „Z książką zdrowiej!” na oddział pediatryczny trafiły książki.

ksiazki szpital

Nie tylko bajki z telewizora, ale również bajkowe opowieści będą umilały czas spędzony na chorowaniu. Biblioteczna na oddziale pediatrycznym szpitala im. Zb. Religi w Słubicach wzbogaciła się o wiele nowych, kolorowych pozycji. Zostały one przekazane w ramach akcji „Z książką zdrowiej”, którą prowadzi kilka instytucji rządowych: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Instytut Wydawniczy.

Słubicki szpital jest jednym z niemal 500 z całego kraju, na który trafiło ok. 500 tys. książek. Akcja ta powstała z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego, który przeznaczył na nią 1 mln zł z rezerwy budżetu państwa.

- Serdecznie dziękujemy za przekazane publikacje i oczywiście w stu procentach zgadzamy się ze stwierdzeniem, że nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż dobra książka i pozytywne nastawienie – czytamy w informacji przekazanej przez słubicki szpital.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.