Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na konferencję pt.: „Mentoring – innowacyjne narzędzie na rynku pracy”, która odbędzie się w dniach 28-29.01 w Collegium Polonicum. Konferencja jest adresowana do osób doświadczonych, z dorobkiem zawodowym zarówno ze świata biznesu jak i sfery budżetowej.

Zjawisko mentoringu robi karierę we współczesnej Europie, choć opiera się na idei pochodzącej z antycznej Grecji:

Mentoring to partnerska relacja między mistrzem a uczniem (studentem, pracownikiem itp.), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia. Opiera się na inspiracji, stymulowaniu i przywództwie. Polega głównie na tym, by uczeń, dzięki odpowiednim zabiegom mistrza, poznawał siebie, rozwijając w ten sposób samoświadomość, i nie lękał się iść wybraną przez siebie drogą samorealizacji. Obejmuje on także doradztwo, ewaluację oraz pomoc w programowaniu sukcesu ucznia.

W wojewódzwie lubuskim nie ma ani jednego programu, czy projektu, który wykorzystywałby potencjał tego narzędzia. Robią to jednak nasi sąsiedzi z Brandenburgii, którzy od 2005 roku realizują bardzo prestiżowy program na swoim terenie adresowany do młodych kobiet.

W ramach konferencji pt: „Mentoring – innowacyjne narzędzie na rynku pracy” zostaną przybliżone Państwu nie tylko programy realizowane w Brandenburgii, ale również kilka innych przykładów wykorzystujących tę ideę. Mentoring oparty na uniwersalnej relacji partnerskiej mistrza z uczniem zdaje się być odpowiedni dla wielu różnych grup docelowych, w tym również i dla kobiet. Mentoring jest metodą jakościową i z tego powodu bywa używany jako narzędzie prestiżowe, ale też i skuteczne.

Pierwszym i głównym celem konferencji jest transfer wiedzy na teren województwa lubuskiego. Drugim celem konferencji jest zainspirowanie Państwa do działań nowatorskich oraz do wypróbowania nowych metod w procesie poprawiania jakości życia w województwie lubuskim. Trzecim celem konferencji jest próba wypracowania nowego, lubuskiego wariantu mentoringu, nad którym będzie można podyskutować pod opieką trenera.

Informacji udziela Karolina Knochenmuss telefonicznie pod numerem: 095 7592 390 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.