Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubicka lecznica jest jedną z pięciu placówek w woj. lubuskim, do których trafią środki na rehabilitację medyczną schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego u osób pracujących i powracających do pracy. Jesteśmy na 1 miejscu listy.

rehabilitacja

Urząd Marszałkowski zdecydował o podziale blisko 8,5 mln zł w ramach funduszy z RPO-Lubuskie 2020, przeznaczonych na realizację programu bezpłatnej rehabilitacji dla osób pracujących.

- Od lat inwestowaliśmy głównie w profilaktykę, jednak schorzenia narządów ruchu coraz częściej wykluczają Lubuszan z rynku pracy - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. - Stąd pomysł na kolejny program związany z rehabilitacją. Program będzie doskonałym uzupełnieniem świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Lubuszanie będą mogli skorzystać z serii zabiegów rehabilitacyjnych w krótszym czasie – dodaje.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, problemy zdrowotne związane z pracą mogą skutkować ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu, zarówno w pracy, jak i poza nią. W skali kraju było tak w przypadku 3/4 osób (74,5%) zgłaszających problem zdrowotny związany z pracą, przy czym dla prawie co szóstej osoby (18%) był o to znaczące ograniczenie codziennej aktywności.

Stąd nacisk na rehabilitację osób pracujących. Z puli 8,5 mln zł blisko 1,1 mln trafi do Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach (nasza placówka znalazła się na 1 miejscu konkursowej listy uzyskując najwyższą ocenę). Dzięki projektowi z bezpłatnej rehabilitacji będzie mogło skorzystać 700 osób, mieszkańców powiatu słubickiego.

Realizacja projektu rozpocznie się 1 listopada i będzie trwać 26 miesięcy. W jego ramach zostanie także doposażony dział rehabilitacji w Rzepinie. A oprócz tego na terenie powiatu odbywać się będą pikniki zdrowotne dla mieszkańców. Szpital obiecuje wkrótce więcej informacji o wsparciu, a przede wszystkim o tym, kto będzie mógł się zakwalifikować do udziału w programie.

Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.