Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak co roku trwa akcja rekrutacyjna do 4-13 Hufca Pracy w Słubicach. Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat. Uczestnicy mają szansę ze względu na swoje potrzeby, predyspozycje i sytuację życiową uzupełnić wiedzę ogólną z zakresu szkoły podstawowej i gimnazjalnej, łącząc naukę z pracą zarobkową.

hufiec pracy slubice

Młodzież OHP otrzymuje zarówno wsparcie w realizacji obowiązku szkolnego, praktyk zawodowych oraz rozwiązywania trudności życiowych.  

Po reformie oświaty uczestnicy Hufca uczęszczać będą do szkoły podstawowej dla dorosłych. Kryteria naboru: ukończona szkoła podstawowa sześcioklasowa lub brak promocji w klasie VII szkoły podstawowej lub II klasie gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018. Po ukończeniu mogą kontynuować naukę w szkole branżowej I stopnia, lub szkole średniej. Uczestnicy odbywają również w ramach wymiany międzynarodowej w praktyki w państwach Unii Europejskiej.

Praktyczne przyuczenie do wykonywania określonej pracy jest możliwe w ponad 20 zakładach pracy na terenie powiatu słubickiego. 4-13 HP oferuje możliwość przyuczenia do pracy w następujących zawodach: blacharz samochodowy, cukiernik, fryzjer, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, murarz, piekarz, sprzedawca oraz stolarz. Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku pracy dla młodzieży przygotowana jest ścieżka rozwoju zawodowego. Uczestnik po ukończeniu gimnazjum może kontynuować naukę w szkole branżowej I stopnia, bądź średniej.

Młodzież, która nie ma możliwości codziennego dojazdu do szkoły, może starać się o przyjęcie do internatu Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.

Młodzież Hufca Pracy ma możliwość uczestnictwa w różnorodnych konkursach edukacyjnych i sportowych oraz formach spędzania czasu wolnego. Biorą także udział w międzynarodowych spotkaniach młodzieży w ramach PNWM.

Kandydatów zainteresowanych kontynuowaniem nauki w ramach OHP zapraszamy wraz z rodzicem (bądź opiekunem prawnym) do siedziby hufca w której można uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej oraz wypełnić dokumenty niezbędne przy przyjęciu uczestnika.

Każdy kandydat ubiegający się o przyjęcie powinien posiadać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej: 2 fotografie legitymacyjne, opinia pedagoga szkoły, opinia z poradni psychologiczno- pedagogicznej, zaświadczenie lekarskie o możliwości kontynuowania nauki w OHP. Podanie oraz inne dokumenty kandydat oraz rodzice wypełniają osobiście, w siedzibie hufca.

Szczegółowe informacje:
  • 4-13 Hufiec Pracy
  • ul. Niepodległości 13 (budynek Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach)
  • tel. 95 758 31 34
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • w godz. 9.00-14.00
[ogłoszenie]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.