Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:PKS 2011/02/08 13:23 #8021

  • jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dlatego zawsze lepiej na swoich czterach kółkach. I wcale nie wychodzi drożej/ BIlety autobusowe kosztują tyle, że teraz bardziej się opłaca zapłacić znajomemu za paliwko żeby podwiózł do Rzepina lub kostrzyna na pociąg niż jechać autobusem. A we dwie osoby to już wogole!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/08 17:24 #8027

  • diag112
  • diag112 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wczoraj wracałem autobusem do OSNA w ktorym nie dosc ze siedzenia powykrzywiane i pospawane bo widocznie byly polamane to jeszcze przy tzw wyjsciu ewakuacyjnym z tylu brak bylo klamki... kto dopuszcza takie autobusy do uzytku? a gdzie dbanie o bezpieczenstwo podróżnego? ZAL :S

NIECH PANI PREZES TAKIM AUTOBUSEM DOJEZDZA NA STREFE DO PRACY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/10 19:11 #8077

  • diag112
  • diag112 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Słuchajcie powiedzcie mi dlaczego pth transhand nie wprowadzil znizki dla studentów 51% na bilety tylko ma 37% przeceiz zyjemy w jednym kraju i gdzie przepisy i prawo wszystkich obowiazuje.

Zreszta tez slyszałem ze maja nieaktualne znizki dla osob niepelnosprawnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/10 22:51 #8078

  • LIMON
  • LIMON Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
diag112 już Ci mówimy :) Otóż wprowadzono zniżkę dla studentów 51% od 1 stycznia na przejazdy PKP, a jeżeli chodzi o PKS to jedynie na bilety imienne miesięczne... W takiej sytuacji nawet te 37 % Transhandu na niektóre linie to ich dobra wola hehe:) Premier szczycił się zniżką dla studentów na przejazdy a tu okazuje się iż ma ona drugie dno...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/12 10:29 #8105

  • Grzegorz
  • Grzegorz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 1
Kulturą też nie grzeszą .Na dworcu zapytałem człowieka który siedzi w tym białym baraku o bilet miesięczny to wkurzony że przerywam mu rozmowe tel. odpowiedział prawie krzycząc "Skąd mam wiedziec!!!" ,póżniej napisałem mejla z zapytaniem do Transhandu o ten bilet .Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi .Nie dziwie sie ze coraz mniej ludzi jezdzi autobusami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/12 12:35 #8108

  • diag112
  • diag112 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ustawa ta wprowadza zmiany w ustawie z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, które dotyczą podwyższenia obowiązującego wymiaru ulgi na przejazdy środkami publicznego transportu kolejowego i autobusowego dla studentów, odpowiednio z 37% i 49% do 51%.

Ulga w wysokości 51 proc. dla studentów będzie obowiązywała przy przejazdach jednorazowych w pociągach ekspresowych, osobowych i pospiesznych. Analogiczna ulga obejmie też przejazdy w pociągach osobowych i pospiesznych na podstawie imiennych biletów miesięcznych. Z 51-proc. ulgi skorzystają też studenci posiadający bilety miesięczne imienne na autobusy zwykłe i pospieszne publicznego transportu zbiorowego. Wszystkie ulgowe uprawnienia będą przysługiwały studentom do 26. roku życia. Z kolei ulga dla młodzieży szkolnej korzystającej z imiennych biletów miesięcznych wyniesie 49-proc. i przysługiwać będzie do 24. roku życia - informuje PAP



www.rynek-kolejowy.pl/20398/Prezydent_po...ki_dla_studentow.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/12 15:25 #8113

  • ming44
  • ming44 Avatar
  • Gość
  • Gość
Co do sprawy z toaletami - wcale się nie dziwię, że ich nie ma, bo jak by były, to po pewnym czasie byłyby tak zniszczone, że może lepiej że ich nie ma ;) Ale nawet na brak toalety są rozwiązania:

Film powyżej nie został tutaj umieszczony w celu zachęcania do zachowywania się w sposób przedstawiony na nim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ming44.

O:PKS 2011/02/13 11:20 #8128

  • Maaarcinek87
  • Maaarcinek87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
ceny biletów wysokie zeby niepowiedziec gigantyczne Słubice-Szczecin39,00 autobus przypominajacy lawete hahha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/13 13:00 #8130

  • dingdong
  • dingdong Avatar
  • Gość
  • Gość
Filmik nakręcony z partyzanta ale odzwierciedla rzeczywistość.
Śmierdzący temat nie ma co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dingdong.

O:PKS 2011/02/17 17:32 #8198

  • YETI
  • YETI Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cybinka: chciałem tam się dziś szybko dostać ok godz.14, na rozkładzie był pośpieszny do Wrocławia o 14.30- nie pojechał, był za to następny ok. godz. 14.40: jechałem prawie 1,5 godziny, tragedia. Stan autobusu to druga sprawa, przez szpary w podłodze widziałem asfalt i może dlatego było w nim okropnie zimno no i oczywiście brudno. I to wszystko za 16 PLN... Polecam temat panu burmistrzowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/21 20:16 #8235

  • beti81_29
  • beti81_29 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Miałem okazję jechać naszymi "wspaniałymi i wygodnymi autobusami",TRAGEDIA!Jakiś kilometr przed Zielonką autko się rozkraczyło.Ze strony kierowcy zero wyjaśnienia.Jak coś takiego tzw stodoła zostaje dopuszczona do jazdy???Kierowcy nie zadowoleni że bilety są kupowane w kasie a nie u nich,podobno mają prowizję od sprzedaży.Ceny biletów......."komfort" jazdy..... :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/21 20:29 #8236

  • diag112
  • diag112 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzis rano jechalem..tj chcialem dojechac do slubic... pierwszym rannym autobusem..jednak hmmm tradycyjnie przymrozek -5 stopnia nie dal szansy pks i nie przyjechal.... czekalem na kolejny... ktory na szczescie dojechal ale OPZNIONY!


To kpina tak traktowac podroznych...w dodatku placimy niemale pieniadze za komfort jazdy tymi STODOLAMI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/24 11:20 #8283

  • Maaarcinek87
  • Maaarcinek87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Diag112 stodolami zeby niepowiedziec oborami.ostatnio mialem mala scesje z nimi.poniewaz ferie konczyly sie 13.02 czternastego siostra poszla kupic bilet miesieczny i musiala zaplacic za caly miesiac od pierwszego.dlaczego wydaje sie bilet szkolny miesieczny na czas gdzie szkoly niema bo sa ferie a potem sprzedaje sie caly bilet miesieczny :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/24 12:58 #8285

  • jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 4
Niektóre akcje z autobusami to by się chyba nadawały do kontroli WITD. Już nie wspomnę o kierowcy, który na linii Dębno - Słubice (kurs ze Szczecina) całą drogę gadał przez komórkę, wrrr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PKS 2011/02/24 19:16 #8288

  • teerka
  • teerka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jurek pewnie ten kierowca ma darmowe minuty B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.