Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Powiększenie cmentarza kosztem parku 2016/11/15 07:10 #27350

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Jeszcze wiosną- gdy odbywały się konsultacje nad możliwością powiększenia obecnego cmentarza, państwo z naszego magistratu twierdzili, że powiększenie naszej nekropolii o przyległy park pozwoli nam dokonywać pochówków na tym terenie przez kolejne 45 lat. Minęło niewiele ponad pół roku i teraz Pan burmistrz twierdzi, że dzięki tej operacji zyskamy już tylko raptem 10 lat ( a nie, jak twierdzono wcześniej 45 ). CO więcej Pan Tomasz Ciszewicz twierdzi też, że „to jest dużo, i że sprawa dzięki temu byłaby rozwiązana”.Pytanie- co stało się przez te pół roku, że 45 lat nagle skurczyło się do 10 ? Skąd aż taka dysproporcja?Czy władze gminy nie widzą, że potrzeba po prostu nowego cmentarza ? W załączniku część fragmentu lasu, która ulegnie wycince, jeśli gmina- zgodnie z opcją którą preferuje burmistrz, wytnie park. Źródło: "Nowe Słubice" Facebook.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Powiększenie cmentarza kosztem parku 2016/11/17 18:09 #27377

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Słubice to nie wielka metropolia, żeby tworzyć cmentarze w kilku miejscach. Cmentarz jest sprawą ważniejszą dla mieszkańców miasta niż zachowanie kawałka parku. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to lepiej niech się nie wypowiada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Powiększenie cmentarza kosztem parku 2016/11/18 07:01 #27378

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
A dlaczego miałbym się nie wypowiadać ? Wszak chyba mamy demokrację. Zadam może tylko jedno pytanie- jeśli po tej wycince miejsce wyczerpie się po 10 latach, to co dalej ? Zaorzemy wtedy bazar, stadion czy jak ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Powiększenie cmentarza kosztem parku 2016/11/18 16:07 #27383

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ja nie jestem za wycinką drzew, bo to rozwiąże problem na parę lat. Wystarczy spojrzeć w jakim tempie znika wolne miejsce na cmentarzu, a obszar pod wycinkę nie jest zbyt duży. Do tego zakazać trzeba rezerwacji miejsc! Trzeba nam nowego cmentarza a dobrym miejscem była by strefa ekonomiczna, do tego spalarnia i chowanie w urnach zaoszczędzi nam cennego miejsca. Pan burmistrz powinien to wziąć pod uwagę, a nie wyciąć drzewo i chapnąć opał na zimę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ja28rek.
  • Strona:
  • 1