Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Basen w Słubicach płatny !!! 2016/06/23 18:07 #26142

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Co myslicie o płatnym basenie na wakacje od osób dorosłych?Myślę że większość osób dorosłych to opiekunowie dzieci ? Cena dla dorosłych to 5 zł a od 18lat do 26 lat osoby uczace się to 2zł.Jedyna rozrywka w mieście na wakacje jest płatna ?Jak zwykle kłody rodzicom pod nogi!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/06/23 18:18 #26144

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
asia nie piernicz,niby dlaczego ma byc darmowy?basen to tez koszty utrzymania,dobrze ze dla dzieciakow jest za darmo...uwazam,ze to bardzo dobrze ze jest platny,a 5 zlotych to nie majatek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/06/23 20:16 #26145

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
Od kiedy pamiętam basen był płatny i to jest zupełnie normalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/11 08:58 #26310

  • mysz41
  • mysz41 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 1
Też uważam ze powinien być za darmo.Ale z drugiej strony to są jednak koszty. ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/11 12:57 #26312

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Też pamiętam czasy gdy za basen płacili wszyscy, dorośli i młodzież. Ale pamiętam też, że okoliczne jeziora były bardziej czyste i bardziej dostępne przez co cieszyły się dużą popularnością, więc była jakaś tam alternatywa. Jednak, praktycznie rok w rok na tych jeziorach dochodziło do utonięć, podjęto więc już dawno temu, w sumie słuszną decyzję, że lepiej zrobić darmowy basen niż ludzie mają jeździć na niestrzeżone kąpieliska i się topić.
Teraz pytanie do Pana Ciszewicza.
Jak to się dzieje, że za czasów jego poprzednika, gdy Gmina była "kosmicznie" zadłużona basen był za darmo, a dziś gdy mamy krainę mlekiem i miodem płynącą, stać na na gwiazdy Eurowizji, na fundowanie Niemcom wierzy za basen trzeba płacić?
Może odpowiedzi udzieli rzecznik Urzędu Miasta? W końcu na rzecznika też pieniądze się znalazły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/11 13:16 #26313

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
oj,marks....na odpowiedx pana ciszewicza bym nie liczyla na Twoim miejscu...pan ciszewicz to taki czlowiek ktory duzo obiecuje,a nic nie robi...licze,ze kiedys wygarne mu to prosto w twarz....pal licho basen-to jest szczegol,zaraz lato minie,poza tym czemu niby ma byc darmowy??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/11 16:51 #26314

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

xy37 napisał: poza tym czemu niby ma byc darmowy??

A dlaczego wcześniej mógł być?
Koszty utrzymania basenu są w miarę stałe i można je policzyć. Natomiast przychody na zasadzie część płaci mniej, część więcej a część w ogóle, to nic innego jak wróżbiarstwo i nie ma nic wspólnego z pokryciem kosztów. Więc po co, to wszystko?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/12 09:10 #26319

  • smoczyca
  • smoczyca Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Koszty są stałe ale istnieje też coś takiego jak inflacja. Chcesz darmowego basenu? Zbuduj sobie go sam! Poprzedni burmistrz w swojej kampanii proponował Aquapark na łąkach. Potem kolejna propozycja przy urzędzie miejskim basen. A skończyło się na tym że SOSIR przekształcił się z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego, czyli formę przynajmniej dwóch podmiotów w celach zarobkowych. W życiu nie ma nic za darmo. Za wszystko trzeba płacić. Dlaczego obicążenie basenem ma dotyczyć wszystkich mieszkańców gminy, jeśli nieliczni z niego korzystają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/12 10:47 #26320

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

smoczyca napisał: Koszty są stałe ale istnieje też coś takiego jak inflacja.

Zwykły kalkulator wystarczy żeby policzyć, że żeby pokryć tylko koszty utrzymana basenu płacić musieliby wszyscy i to kilka razy drożej. Twierdzę więc, że kwoty 2 i 5 zł są wzięte z kapelusza, co za tym idzie bezzasadne, bo kosztów nie zwrócą, a wiele osób będzie zmuszonych z basenu zrezygnować.

Chcesz darmowego basenu?

Z czego to wywróżyłaś?

Zbuduj sobie go sam!

Jestem dokładnie tego samego zdania, skoro Niemcy i pan Ciszewicz chcą wieży Kleista niech ją sobie wybudują za WŁASNE pieniądze a nie z naszych podatków.

Poprzedni burmistrz w swojej kampanii proponował Aquapark na łąkach. Potem kolejna propozycja przy urzędzie miejskim basen.

Aquapark w Słubicach, to akurat chybiony pomysł, nigdy by się nie zwróciły nakłady.

A skończyło się na tym że SOSIR przekształcił się z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego, czyli formę przynajmniej dwóch podmiotów w celach zarobkowych.

Nie się przekształcił, tylko przekształcił go pan Ciszewicz przy aprobacie radnych, nagradzając tym samym kolegów z kampanii wyborczej. Pamiętasz może kto został prezesem a kto potem wiceprezesem SOSiRu?
A dziś ten podmiot przynosi straty i to nie z powodu darmowego basenu.

W życiu nie ma nic za darmo. Za wszystko trzeba płacić.

No, tylko że niektórzy mają taki zwyczaj, że lubią płacić nie swoimi pieniędzmi. Dwa przykłady podałem wyżej, chcesz więcej?

Dlaczego obicążenie basenem ma dotyczyć wszystkich mieszkańców gminy, jeśli nieliczni z niego korzystają.

To się nazywa solidarność, ja też nie korzystam z wielu dróg i chodników w mieście, co nie znaczy, że jestem przeciwny ich remontowi.
To samo dotyczy basenu, osobiście z niego nie korzystam, czasem robią to moje dzieci, są jednak osoby, które z powodu nawet niewielkiej kwoty 5zł z tego basenu nie skorzystają. Wolę więc żeby radni przekazali część kwoty z naszych podatków na utrzymanie basenu niż na jakieś bzdurne festiwale czy święto Hanzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/12 12:50 #26322

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Jestem tego samego zdania co marks

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/12 20:30 #26324

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
W taki sposób to wszystko można uzasadnić , że ma być za darmo. Półkolonie mają być za darmo, sala, siłownia, stadion, stypy- a dlaczego nie , przecież niektórzy zrezygnują z tych usług bo za drogo. Pójdźmy dalej, śmieci za darmo, przedszkole - za darmo, podatki od nieruchomości - po co, przecież gmina taka bogata. No po prostu IV RP -lepsza zmiana. Jeszcze woda i kanaliza za darmo bo niektórzy się za rzadko myją i nie spłukują po siku. A jeszcze sale gimnastyczne w szkołach też za darmo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lbaczynska.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/12 21:23 #26327

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

lbaczynska napisał: W taki sposób to wszystko można uzasadnić , że ma być za darmo.
Półkolonie mają być za darmo, sala, siłownia, stadion, stypy- a dlaczego nie , przecież niektórzy zrezygnują z tych usług bo za drogo. Pójdźmy dalej, śmieci za darmo, przedszkole - za darmo, podatki od nieruchomości - po co, przecież gmina taka bogata. No po prostu IV RP -lepsza zmiana. Jeszcze woda i kanaliza za darmo bo niektórzy się za rzadko myją i nie spłukują po siku. A jeszcze sale gimnastyczne w szkołach też za darmo.

W taki, to znaczy jaki? Bo na razie nic nie uzasadniłaś.
Po pierwsze ceny 2 i 5 zł są z dupy wzięte, bo w żaden sposób nie pokrywają kosztów utrzymania basenu. Więc albo należy zostawić tak jak było do tej pory, że Gmina dotuje basen a mieszkańcy użytkują go za "darmo", albo należy skrupulatnie policzyć koszty i płacić mają wszyscy tak żeby basen się zwrócił. Tylko, że w tym drugim przypadku ceny będą tak duże, że okaże się, że na basen nikt nie przychodzi i jest on zbędny.
Mi osobiście ten basen nie jest do szczęścia potrzebny, wiem też, że jego likwidacja rozwiązałaby sporo problemów ze stadionem. Jakby nie było, to czy to się burmistrzowi i radnym podoba czy nie za utrzymanie tego basenu i tak płacą mieszkańcy, więc trzeba się zdecydować na radykalne środki a nie jakąś partyzantkę.
No ale skoro Gmina bogata, jak piszesz, i stać ją na różnego rodzaju festiwale i fajerwerki, to nie widzę powodu żeby akurat basen nie miał być bezpłatny.
Nie chce mi się szukać ale podobno radni zabezpieczyli na projekt wieży Kleista milion czy nawet dwa, wiesz coś na ten temat?
Za taką kwotę można utrzymać basen przez kilka najbliższych sezonów i nie pobierać w ogóle pieniędzy od ludzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/12 21:45 #26328

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Porównywanie wieży do basenu jest nielogiczne. Dwie różne sfery.nadto SOSIR jest spółką prawa handlowego i obowiązuje ją ustawa o rachunkwości i ustawa o podku od osób prawnych i z tego co się orientuję to chyba nie może wszystkiego dawać za darmo, bo wtedy koszty związane z utzrymaniem basenu nie będzie mógł zaliczyć do swoich kosztów, VAT od tych kosztów też nie mógł by odliczyć, ale do końca pewien nie jestem jaki jaki jest status SOSIR. Nadto jak sosir będzie dawał wszystko za darmo to czy zaraz nie pojawią się głosy że przynosi jeszcze większe straty. Myślę jednak że cena zawejście nie jest jednak wysoka. Powiedział bym że przy realiach przygranicznych raczej to cena śmiesznie niska. Poza tym nie wiesz jakie są koszty utrzymania basenu i nie wiesz czy cena ich nie pokrywa. Pomijąc to wszystko twoje argumenty są debilne. Nie zróbmy tego dajmy tam. Jak żądasz basenu za darmo to czemu nie pszedszkoli za darmo, przecież miasto stać, po co w cokolwiek inwestować lepiej dać coś bezpłatnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lbaczynska.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/13 11:01 #26335

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

lbaczynska napisał: Porównywanie wieży do basenu jest nielogiczne.

Gdyż? Bo?

Dwie różne sfery.

Obie finansowane z naszych podatków.

nadto SOSIR jest spółką prawa handlowego i obowiązuje ją ustawa o rachunkwości i ustawa o podku od osób prawnych i z tego co się orientuję to chyba nie może wszystkiego dawać za darmo, bo wtedy koszty związane z utzrymaniem basenu nie będzie mógł zaliczyć do swoich kosztów, VAT od tych kosztów też nie mógł by odliczyć, ale do końca pewien nie jestem jaki jaki jest status SOSIR. Nadto jak sosir będzie dawał wszystko za darmo to czy zaraz nie pojawią się głosy że przynosi jeszcze większe straty. Myślę jednak że cena zawejście nie jest jednak wysoka.

SOSiR nic na daje i nie dawał za darmo. Z tego co pamiętam, to na utrzymanie basenu dostawał pieniądze od Gminy, nie wiem czy teraz dostali mniej czy w ogóle, średnio mnie to interesuje.

Powiedział bym że przy realiach przygranicznych raczej to cena śmiesznie niska.

A co ma do rzeczy strefa przygraniczna? Niemcy i tak nie przyjeżdżają się tu kąpać.

Poza tym nie wiesz jakie są koszty utrzymania basenu i nie wiesz czy cena ich nie pokrywa.

Nie znam kosztów co do złotówki, ale bez najmniejszego problemu potrafię je oszacować i wiem, że zaproponowane kwoty nie pokrywają nawet ułamka tych szacunków.

Pomijąc to wszystko twoje argumenty są debilne.

To chętnie wysłucham twoich. Po co nam wieża?

Nie zróbmy tego dajmy tam. Jak żądasz basenu za darmo to czemu nie pszedszkoli za darmo, przecież miasto stać, po co w cokolwiek inwestować lepiej dać coś bezpłatnie.

A to już twoje konfabulacje. Pokaż mi gdzie napisałem, że basen ma być za darmo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Basen w Słubicach płatny !!! 2016/07/14 17:15 #26348

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
O czym wy piszecie pokażcie mi gdzie jest darmowy basen może we Frankfurcie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1