Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 10:23 #26048

  • marks
  • marks Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Burmistrz i radni zaserwowali nam od sierpnia podwyżkę opłat za odpady. Pomijam już, że segregować trzeba będzie odpady na 4 czy nawet 5 rodzajów i śmieci będą odbierane rzadziej niż dotychczas.
Cieszycie się słubiczanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 16:27 #26050

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
"Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny:
1) za jedno gospodarstwo domowe w zabudowie wielorodzinnej, w wysokości:
a) 8 zł, jeżeli w lokalu mieszkalnym zamieszkuje jedna osoba,
b) 24 zł dla pozostałych lokali mieszkalnych;
2) za jedno gospodarstwo domowe w zabudowie jednorodzinnej, w wysokości:
a) 9 zł jeżeli w lokalu mieszkalnym zamieszkuje jedna osoba,
b) 27 zł dla pozostałych lokali mieszkalnych.
2. W przypadku, gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, ustala się wyższą miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
1) za jedno gospodarstwo domowe w zabudowie wielorodzinnej, w wysokości:
a) 18 zł, jeżeli w lokalu mieszkalnym zamieszkuje jedna osoba,
b) 45 zł dla pozostałych lokali mieszkalnych;
2) za jedno gospodarstwo domowe w zabudowie jednorodzinnej, w wysokości: a) 20 zł, jeżeli w lokalu mieszkalnym zamieszkuje jedna osoba, b) 70 zł dla pozostałych lokali mieszkalnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 16:36 #26051

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jedyny plus że te odpady bio będą wywiezione co tydzień, bo zbierając szkło, plastik czy papier przez miesiąc to się na posesji prywatne wysypisko stworzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 16:56 #26052

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
Czy to oznacza, że dwie samotne osoby mieszkające w domku jednorodzinnym, które nie sortują śmieci płaciły dotychczas 30 zł, a teraz będą płacić 70 zł. Jeśli ten dom będzie wynajmowany dla 10 Bułgarów, to też 70 zł ? Opłata za kwartał z dołu. Proszę o nazwiska radnych, którzy to uchwalili, bo widzę tylko podpis Olejniczak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 17:25 #26053

  • marks
  • marks Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Mruk napisał: Jedyny plus że te odpady bio będą wywiezione co tydzień, bo zbierając szkło, plastik czy papier przez miesiąc to się na posesji prywatne wysypisko stworzy.

Ja tu żadnych plusów poza tym, że Gmina wyszarpie od nas większą kasę, nie widzę.
Nie dość, że przez miesiąc trzeba kolekcjonować segregowane odpady, to te bio są tak na prawdę wytwarzane tylko przez kilka miesięcy, a opłacane będą za cały rok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 17:28 #26054

  • marks
  • marks Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

grudzień napisał: Proszę o nazwiska radnych, którzy to uchwalili, bo widzę tylko podpis Olejniczak.

Nie miałem czasu i siły oglądać całej sesji, ale na HTS są już filmy. Możesz sobie obejrzeć kto, co i jak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 18:59 #26055

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie jest moim zamiarem licytować się z tobą Marks, u mnie bio są cały rok - resztek jedzenia, obierków, itp. A co do opłat, to jak zwykle logiki w sposobie ich ustalenia nie można się doszukać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 21:40 #26056

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
Te opłaty bardziej przypominają mi podatek katastralny, a nie sprawiedliwe koszty tzn ilość mieszkańców x stawka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/16 22:03 #26057

  • marks
  • marks Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Mruk napisał: Nie jest moim zamiarem licytować się z tobą Marks, u mnie bio są cały rok - resztek jedzenia, obierków, itp.

Obierki i resztki trafiają obecnie, u mnie, do zmieszanych, i tak będzie nadal. Nie mam po prostu miejsca w kuchni żeby to jeszcze bardziej rozdzielać. A jak widzę po znajomych i rodzinie wszyscy mają ten sam problem. Natomiast w sezonie wegetatywnym sporo jest "odpadów" z ogródka, które można by uznać za bio odpady.

A co do opłat, to jak zwykle logiki w sposobie ich ustalenia nie można się doszukać.

Akurat logikę, to ja widzę. Ma być więcej kasy z odpadów!
Ci co nie segregują mają płacić więcej, a ci co segregują będą płacić ciut mniej, ale będą odwalać przy tym więcej roboty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/06/17 20:30 #26064

  • metallioa
  • metallioa Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 5
Gdzie tu logika gdzie sens ? Może jest ktoś taki dobry i mi powie czy przez 6 lat tych wspaniałych rządów były jakieś obniżki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/07/27 17:11 #26434

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
A czy ktoś widział nowy harmonogram odbioru śmieci, bo za chwilę sierpień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/08/02 21:34 #26476

  • marks
  • marks Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ja rozumiem, że niektórzy z obecnych burmistrzów Słubic są słabo przygotowani z punktu widzenia urzędniczego, ale może chociaż Przewodniczący Rady Miasta ogarnia nieco temat(w końcu robi w branży) i dopilnuje żeby zgodnie uchwałą ogłoszono nowy harmonogram zbiórki odpadów.
Mamy już drugi, prawie trzeci, sierpnia a ani na stronie urzędu, ani na stronie PUKu harmonogramu ni widu, ni słychu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Podwyżka opłat za smieci. 2016/08/04 19:02 #26492

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy ja właściwie rozumiem treść Uchwały Nr XX/180/2016 Rady Miejskiej w Słubicach z dnia 2 czerwca 2016 r., która miała wejść w życie 14 dni od jej ogłoszenia w Dz. U. Województwa Lubuskiego (co miało miejsce 09.06.2016r.). Czy w związku z tym od 25.06.2016 r. odpady komunalne powinny być odbierane zgodnie z § 1 pkt 4 : " Ustala się następującą częstotliwość odbioru odpadów komunalnych od właścicieli z terenu nieruchomości zamieszkałych: 4) odpady biodegradowalne, zielone oraz bioodpady zgromadzone na:
a) terenie zabudowy jednorodzinnej – nie rzadziej niż raz w tygodniu".
Harmonogramu uwzględniającego zapisy ww uchwały nadal nie ma. Uchwały chyba wykonuje burmistrz - w tym przypadku nie jest ona wprowadzona w życie. A pan przewodniczący jako że rezyduje w PUK doskonale wie, że nic w tej sprawie nie zostało zrobione. Pracownicy podlegli panu naczelnikowi wydziału inwest i ochrony środow. twierdzą, że nie mogą zmusić obecnego wykonawcy, żeby odbierał odpady inaczej niż to określa dotychczas stosowany harmonogram.
Może redakcja slubice24.pl uzyskała by jakiekolwiek informacje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1