Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/10 15:21 #26009

  • kierowca upodlony
  • kierowca upodlony Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Celnicy na Terminalu w Świecku obecnie usilnie pracują na opinie najbardziej znienawidzonej grupy zawodowej.
Od wielu lat trwała akcja przyciągnięcia przewoźników aby dokonywali odpraw na Terminalu.
Od kilku dni panowie celnicy na Terminalu w Świecku starają się podciąć gałąź na której siedzą. Niweczą wieloletni wysiłek.
Od kilku dni wstrzymują odprawy celne i cierpią na tym wyłącznie niewinni kierowcy.
Dzięki im mieli dotąd zapewnioną pracę w tak licznym składzie jak obecnie.
Na czym polega ich bezmyślność i złośliwość ?
Odprawy celnej dokonuje tylko jeden celnik (mimo że całe ich tabuny zatrudnione są na Terminalu w Świecku)
Reszta celników pochowana jak szczury poukrywała się w biurach.
Myślą że jak wyładują się na kierowcach to im się polepszy !?
Kierowcy którzy powinni w czasie przerwy odpoczywać, wyczekują przez wiele godzin aż jedyny pan celnik przyjmie od nich dokumenty.
Po kilku godzinach oczekiwania i łaskawym przyjęciu dokumentów od kierowcy przez pana celnika,
następuje wielogodzinne oczekiwanie aż jedyny pan celnik zechce dokonać odprawy.
Następnie jedyny pan celnik usatysfakcjonowany kończy odprawę wydając dokumenty kierowcy.
Ten kierowca który po wielogodzinnej pracy powinien odpoczywać, ruszy w trasę przemęczony jeszcze bardziej.
Na trasie niewypoczęty kierowca jest zagrożeniem dla nas wszystkich (dla podróżującej rodziny celnika również).
Wcześniej funkcjonariusze celni potrafili dokonać odprawy celnej kierowcy w ciągu 30 minut - obecnie nawet 12 godzin.
Gdyby pan celnik wybrał się ze mną na trasę z ładunkiem przez Europę lub za wschodnią granicę nabrałby szacunku do kierowców po pierwszym kursie.
Po przebyciu ze mną jednej trasy, nabrałby więcej szacunku do kierowców i w zębach przynosiłby mi dokumenty.
Za dobrze mają panowie celnicy - swoim złośliwym postępowaniem zasługują aby ich przemielić na surowce wtórne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/10 18:22 #26012

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
A ja miałem kilka razy nieprzyemnosc spotkać się z tzw. Zawodowymi kierowcami, gdybym powiedział że to troglodyci to taj jakbym nic nie powiedział. Żenada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/10 21:25 #26013

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

kierowca upodlony napisał: Celnicy na Terminalu w Świecku obecnie usilnie pracują na opinie najbardziej znienawidzonej grupy zawodowej.
Od wielu lat trwała akcja przyciągnięcia przewoźników aby dokonywali odpraw na Terminalu.
Od kilku dni panowie celnicy na Terminalu w Świecku starają się podciąć gałąź na której siedzą. Niweczą wieloletni wysiłek.
Od kilku dni wstrzymują odprawy celne i cierpią na tym wyłącznie niewinni kierowcy.
Dzięki im mieli dotąd zapewnioną pracę w tak licznym składzie jak obecnie.
Na czym polega ich bezmyślność i złośliwość ?
Odprawy celnej dokonuje tylko jeden celnik (mimo że całe ich tabuny zatrudnione są na Terminalu w Świecku)
Reszta celników pochowana jak szczury poukrywała się w biurach.
Myślą że jak wyładują się na kierowcach to im się polepszy !?
Kierowcy którzy powinni w czasie przerwy odpoczywać, wyczekują przez wiele godzin aż jedyny pan celnik przyjmie od nich dokumenty.
Po kilku godzinach oczekiwania i łaskawym przyjęciu dokumentów od kierowcy przez pana celnika,
następuje wielogodzinne oczekiwanie aż jedyny pan celnik zechce dokonać odprawy.
Następnie jedyny pan celnik usatysfakcjonowany kończy odprawę wydając dokumenty kierowcy.
Ten kierowca który po wielogodzinnej pracy powinien odpoczywać, ruszy w trasę przemęczony jeszcze bardziej.
Na trasie niewypoczęty kierowca jest zagrożeniem dla nas wszystkich (dla podróżującej rodziny celnika również).
Wcześniej funkcjonariusze celni potrafili dokonać odprawy celnej kierowcy w ciągu 30 minut - obecnie nawet 12 godzin.
Gdyby pan celnik wybrał się ze mną na trasę z ładunkiem przez Europę lub za wschodnią granicę nabrałby szacunku do kierowców po pierwszym kursie.
Po przebyciu ze mną jednej trasy, nabrałby więcej szacunku do kierowców i w zębach przynosiłby mi dokumenty.
Za dobrze mają panowie celnicy - swoim złośliwym postępowaniem zasługują aby ich przemielić na surowce wtórne.

Jak kierowcy strajkują lub blokują drogi, to jest OK, ale jak inni w podobny sposób chcą coś ugrać, to nagle lament.
Reforma, którą chce wprowadzić Ministerstwo Finansów zakłada wywalenie jakieś 80-90 procent celników z roboty a ci co zastaną będą wcieleni do struktur "nowych" urzędów skarbowych. Jako, że dotyczy to całego kraju oraz że pracownicy skarbówek nie mają pojęcia o sprawach celnych, to tak będą wyglądały odprawy we wszystkich urzędach wewnętrznych i na granicy.
Zacznij się więc przyzwyczajać do przestojów i kolejek, bo prawdopodobnie celnicy znikną z powierzchni tego kraju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/11 06:52 #26014

  • wujekJ
  • wujekJ Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0

marks napisał: Jak kierowcy strajkują lub blokują drogi, to jest OK, ale jak inni w podobny sposób chcą coś ugrać, to nagle lament.
Reforma, którą chce wprowadzić Ministerstwo Finansów zakłada wywalenie jakieś 80-90 procent celników z roboty a ci co zastaną będą wcieleni do struktur "nowych" urzędów skarbowych. Jako, że dotyczy to całego kraju oraz że pracownicy skarbówek nie mają pojęcia o sprawach celnych, to tak będą wyglądały odprawy we wszystkich urzędach wewnętrznych i na granicy.
Zacznij się więc przyzwyczajać do przestojów i kolejek, bo prawdopodobnie celnicy znikną z powierzchni tego kraju.


przeczytaj ustawe KAS i wtedy sie wypowiedz. nie bedzie zadnych zwolnien. jak informuje MF wyśla wszystkich uprawnionych na emerytury... ktorym juz przysluguja od kilku lat... a jak nie podoba ci sie praca i nie odpowiadaja zarobki w UC a niedlugo w KAS .... zawsze, w ramach PROTESTU, mozesz sie zwolnic i isc do jakiegos dyskontu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/11 09:27 #26016

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

wujekJ napisał: przeczytaj ustawe KAS i wtedy sie wypowiedz.

Nie kłam, że sam czytałeś TĄ ustawę!

nie bedzie zadnych zwolnien. jak informuje MF

Od kiedy, to informacja MF jest jakąś podstawą prawną?

wyśla wszystkich uprawnionych na emerytury... ktorym juz przysluguja od kilku lat

A to akurat bardzo dobry pomysł i powinno się odbyć już dawno.

a jak nie podoba ci sie praca i nie odpowiadaja zarobki w UC a niedlugo w KAS

Pracę i zarobki w UC znam tylko z opowiadań, więc nie wiem czy mi się podobają czy nie.

zawsze, w ramach PROTESTU, mozesz sie zwolnic i isc do jakiegos dyskontu.

Z czego wuju wywnioskowałeś, że ja biorę udział w jakim PROTEŚCIE?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/11 09:32 #26017

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

wujekJ napisał: przeczytaj ustawe KAS i wtedy sie wypowiedz.

Nie kłam, że sam czytałeś TĄ ustawę!

nie bedzie zadnych zwolnien. jak informuje MF

Od kiedy, to informacja MF jest jakąś podstawą prawną?

wyśla wszystkich uprawnionych na emerytury... ktorym juz przysluguja od kilku lat

A to akurat bardzo dobry pomysł i powinno się odbyć już dawno.

a jak nie podoba ci sie praca i nie odpowiadaja zarobki w UC a niedlugo w KAS

Pracę i zarobki w UC znam tylko z opowiadań, więc nie wiem czy mi się podobają czy nie.

zawsze, w ramach PROTESTU, mozesz sie zwolnic i isc do jakiegos dyskontu.

Z czego wuju wywnioskowałeś, że ja biorę udział w jakim PROTEŚCIE?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/11 14:55 #26020

  • wujekJ
  • wujekJ Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
skad zatem twoja informacja ze zostanie zwolnionych 80-90% "celników"? zdajesz sobie sprawe co zaczelo by sie dziac na przejsciach granicznych i w urzedach wewnetrznych po zwolnieniu ok 13000-14000 z 15000 funkcjonariuszy? pracownicy Izb Celnych nie walcza tylko przeciw KAS a głownie o wejscie w szeregi służb mundurowych z uprawnieniem do wcześniejszych emerytur co wg mnie przy tak dużej administracji jest wrecz nieetyczne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Terminal Świecko - celnicy rozum tracą 2016/06/11 16:48 #26021

  • johny_doe
  • johny_doe Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
i na terminalu zaświeci słońce.....albo i nie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1