Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wiarygodny mechanik 2016/05/23 09:47 #25870

  • Mania77
  • Mania77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Szukam mechanika, który może mi naprawić moje strajkujące autko. Wiem, że już dawniej był tutaj omawiany temat solidnego i niedrogiego mechanika samochodowego, ale chciałam zapytać, czy ktoś mógłby mi polecić takiego, który specjalizuje się w dieslach, i z którego jest naprawdę zadowolony. Czytając dawne opinie, niestety nie mam przekonania, co do wyboru jakiegoś konkretnego, bo mało było mowy o tym, kto jest specjalistą od diesla. Może ktoś stąd zna jakiegoś dobrego mechanika w Słubicach lub w okolicach, komu można zaufać i oddać w jego ręce swoje auto i który nie będzie chciał za naprawę niebotycznej sumy. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wiarygodny mechanik 2016/05/23 17:49 #25871

  • brotherhood
  • brotherhood Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jeśli chodzi o mechaników, to określenia "solidny" i "niedrogi" wzajemnie się wykluczają. Solidny się ceni, a po niedrogim auto zaraz będzie do poprawki u solidnego, bo pół biedy, jeśli Ci tylko nie usunie usterki, a już gorzej, jeśli zepsuje dodatkowo co innego. Jeśli chodzi o diesla, to polecam Ci Bosch Service Trzebniak w Świebodzinie. Możesz liczyć na kompleksową obsługę, ale tanio nie jest. Z drugiej strony rozważyłbym możliwość wizyty w autoryzowanym serwisie. Niebotyczne kwoty za naprawę auta w serwisie to mit. Drogo wychodzą tylko części, a usługi są tam na najwyższym poziomie, no i możesz liczyć na fakturę, a tym samym gwarancję. Jedź, niech Ci zdiagnozują problem, umów się na kwotę za usługę, zapytaj o koszt części, porównaj z cenami w Internecie (oryginalne części dostaniesz połowę taniej). Kup części i zawieź do serwisu. Wychodzi najtaniej i najpewniej. Ja tak robię. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez brotherhood.

Odp: Wiarygodny mechanik 2016/05/23 19:55 #25872

  • Mania77
  • Mania77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Bardzo Ci dziękuję za Twoje porady! Bardzo miło z Twojej strony, że zechciałeś mi je tutaj przedstawić.. A więc mówisz, że solidny i niedrogi wzajemnie się wyklucza? No cóż, jak się nad tym zastanowić, to może być to prawda... co jest mało pocieszające dla mnie. W zasadzie to najbardziej pożądanym byłoby znaleźć kogoś znającego się na rzeczy i po prostu uczciwego. Przeżywam chyba za bardzo poszukiwanie odpowiedniego mechanika, bo mam pierwszy raz poważny problem z moim autem i nie za bardzo mi idzie rozwiązanie tego problemu, bo wątpliwość najbardziej budzi fakt, że mechanicy w Słubicach mają niezbyt pochlebną opinię, co jest jednak bardzo sugestywne.. chociaż za nic nie chciałabym kogoś obrazić myśląc, że tak naprawdę jest.. Ale tak jak mówisz- najgorszą obawą jest to, że usterka nie tylko nie zostanie usunięta, ale pojawić się mogą kolejne..
Dziękuję za Twoje namiary w Świebodzinie.. chyba będę musiała zastanowić się, czy nie skorzystać z nich.. Z ASO to raczej zrezygnuję, chociaż interesuje mnie, czy jeśli ostatecznie zdecydowałabym się na nie, to gdybym zakupiła części we własnym zakresie (przez Internet), to ASO po naprawie udzieliłoby mi takiej samej gwarancji jak w przypadku, gdyby użyło swoich części? Zawsze dostajesz taką gwarancję? A jeśli coś by się stało w czasie kiedy gwarancja obowiązuje, to ASO nie robiłoby problemów, że to nie oni dostarczyli części? Tak się po prostu zastanawiam.. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wiarygodny mechanik 2016/05/24 04:08 #25873

  • brotherhood
  • brotherhood Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
W ASO masz gwarancję na usługę, jeżeli części użyte przez nich do naprawy były oryginalne i osobno gwarancję na części u sprzedawcy. W obu przypadkach nie powinno być problemu z uznaniem gwarancji, bo ASO użyło do naprawy oryginalnych części i w drugą stronę - oryginalne części zostały zamontowane w pojeździe przez fachowców z ASO, a nie Pana Henia, który coś tam dokręcił "na oko". Trochę to skomplikowane, ale pozwala zaoszczędzić nerwów i pieniędzy. Powodzenia! I nie bój się serwisu! Najlepiej zadzwoń i się umów, tam też są ludzie i można się z nimi dogadać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wiarygodny mechanik 2016/05/25 14:43 #25885

  • Mania77
  • Mania77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
:) Dziękuję Ci bardzo za Twoją wiadomość.. chyba jednak posłucham Ciebie i spróbuję w ASO... chociaż podejrzewam, że jednak uderzy mnie to mocno po kieszeni... Niestety każdy znajomy, którego zapytam o dobrego tutejszego mechanika, twierdzi że takiego nie ma, w co naprawdę trudno uwierzyć.. w każdym razie większość ma negatywne przeżycia związane z istniejącymi tutaj warsztatami... szkoda.. jednak zależy mi na tym, żeby oddać swoje auto w dobre ręce.. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, bardzo miło z Twojej strony.. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wiarygodny mechanik 2016/05/26 14:56 #25896

  • brotherhood
  • brotherhood Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
Proszę bardzo! Niestety naprawa diesla wiąże się z kosztami i jest skomplikowana, zwłaszcza jeśli chodzi o nowoczesne układy wtryskowe. I dlatego uważam, że nie warto powierzać auta przypadkowemu mechanikowi, bo tylko narobisz sobie większego kłopotu i kosztów. Ja się jakoś ze 2 lata temu przekonałem do ASO, kiedy szukałem fachowca do wymiany paska wielorowkowego z napinaczem i rolkami w moim dieselku. Jeden zaczął utyskiwać, że zejdzie mu na to cały dzień (nawet nie spytałem o koszt), drugi zaśpiewał 400 zł. Oczywiście moje części. Na końcu zadzwoniłem do serwisu. Zrobili mi to za 230 zł w 4 godziny. Samochodzik odkurzony i umyty po usłudze. Od tej pory korzystam z ASO ile razy mam coś do wymiany. Nawet klocki. Mojej żonie też dopiero w ASO ogarnęli usterkę samochodu, z którą zaciekle walczył pewien mechanik (oczywiście nie za darmo). Przy okazji pozdrawiam mechaników z Renault w Słubicach! Ich podejście do tematu bezcenne. 2 dni szukali usterki, a kiedy zadzwoniłem zniecierpliwiony, mechanik powiedział "Szukamy. Możemy panu wymienić połowę części, ale to chyba nie o to chodzi?". Usterka usunięta, auto jeździ do dzisiaj. O słubickich pseudofachowcach nie mam niestety najlepszego zdania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez brotherhood.
  • Strona:
  • 1