Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do oglądania programów tv z multipleksów 2016/01/03 19:31 #23841

  • Rzem
  • Rzem Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

chcę w najbliższym czasie zrezygnować z usług telewizji kablowej Vectra. Zamiast Vectry chciałbym skorzystać z multipleksu. Z tego co się orientuję to najbliższy nadajnik to Zielona Góra Jemioła. Proszę o poradę o doświadczonych użytkowników za jakim zestawem mam się rozejrzeć: antena, może jakiś wzmacniacz antenowy? Mieszkam na drugim piętrze.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z odbiorem niemieckich multipleksów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zestaw do oglądania programów tv z multipleksów 2016/01/03 21:40 #23842

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie "Zielona Góra Jemioła", tylko Jemiołów, koło Łagowa.
No a teraz do sedna.
Jeżeli masz z tego drugiego piętra niezasłonięty przez sąsiednie bloki widok na wschód, to jest spora szansa odebrać sygnał z Jemiołowa nawet na antenie wewnętrznej. Jeżeli wewnętrzna nie pomoże, to zewnętrzna.
Jeżeli nie masz czystego widoku na Jemiołów/wschód, to też jeszcze nic straconego bo sygnał DVB-T działa też z odbicia. Można pobawić się kierując antenę bardziej na północ lub południe w zależności od usytuowania sąsiednich budynków.
Co do anteny, to tu już musisz albo podglądnąć czego używają sąsiedzi, jeżeli mają DVB-T albo dogadać się w sklepie, że gdy antena się nie sprawdzi, to można ją zwrócić lub wymienić na inną.
Czy antena ze wzmacniaczem czy bez, to też indywidualna sprawa. Teoretycznie ze wzmacniaczem powinno działać lepiej, ale wzmacniacz wzmacnia też śmieci z eteru i można bardziej popsuć niż poprawić sygnał.
Zaś sygnał z Niemiec można odebrać na kawałku drutu i nawet nie trzeba go kierować na nadajnik we Frankfurcie.
Musisz trochę potestować ja bawiłem się w DVB-T na samym początku jak tylko zaczęto nadawać z Jemiołowa, niestety antena umieszczona w mieszkaniu sygnału nie odbierała, bo zasłaniały go sąsiednie bloki, a na umieszczenie anteny zewnętrznej nie uzyskałem zgody i tak pożegnałem się z DVB-T.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zestaw do oglądania programów tv z multipleksów 2016/01/04 08:27 #23845

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
niemieckie kanały to bez zwacniacza działaja a do polskich to już trzeba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zestaw do oglądania programów tv z multipleksów 2016/01/04 12:55 #23846

  • Czesław2793
  • Czesław2793 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 1
wzmacniacz lepiej mieć nic nie zaszkodzi go mieć ja go miałem w zestawie z antena :)
dotego tuner DvB-t i można oglądać ja akurat mam na bloku antene bo innaczej by mi sygnału nie lapało :)
Witam !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1