Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 06:38 #21080

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Kobieta ta jest już jakieś ponad 10 lat w Słubicach. Od zawsze była agresywna i zaczepiała ludzi. Wcale nie jest taka nie winna. Pamiętam jak w parku na ławce jacyś studenci rozmawiali z nią i ona mówiła coś,że musiała uciekać z Anglii bo ktoś kogoś zabił i ona sie boi. Wiem ,że chodziło o kogoś z jej rodziny ale nie wiem dokładnie o kim mówiła. W każdym bądż razie myślę,że życie ją cholernie doświadczyło co nie zmienia faktu,że może być chora psychicznie. Ewidentnie nie chce żadnej pomocy poza jedzeniem, Nie chce żeby ingerować bo od razu staje sie agresywna. Kiedyś moja znajoma opowiadała,że zlitowały sie nad nią i pozwoliły jej przesiadywać u siebie w zakładzie pracy ,dawały jej kawe i jedzenie. Jednak póżniej stała się bardzo natrętna i gadała po angielsku nie wybredne słowa do klientów przez co musiały jej odmówić.Istnieją ludzie ,którzy są pewnego rodzaju "męczennikami",sami wybierają sobie taki los i jest im tak wygodnie, nie oczekują pomocy i pragną być z boku. Mają do tego prawo i nikt nie zmusi ich do zmiany.Free Will.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 08:57 #21083

  • mad
  • mad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 6
lata spędzone na ulicy robią swoje
nie ma się więc co dziwić , że ona postrzega wszystko i wszystkich po swojemu
nie oznacza to jednak ze wystarczy tolerowac jej obecność
napewno nie pójdzie dobrowolnie z nikim z nas
ale są do tego służby , więc
należy zabrac ja siłą z kolejnej ławki i umieścic w jakims ośrodku a myślę że z czasem sama otworzy sie i krok po kroku bedzie można ustalić tak naprawdę dlaczego tu jest i z jakiego powodu
a takie powielanie historii o jej ucieczce z wlasnego kraju do niczego nei doprowadzi
co do agresji
gdyby ktokolwiek z nas zył od lat na ulicy bylibysmy tacy sami a może gorsi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 12:47 #21085

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Kiedyś był już poruszany temat tej pani na forum więc dyskusja poniekąd się powiela.Nie wyobrażam sobie żeby jak to mówisz "siłą zabrać ją z ławki", zyjemy w kraju demokratycznym. Służby były już zainteresowane sprawą jednak nikt nie zmusi nikogo do czegokolwiek. Skoro służby nie miały wpływu to dlaczego uważasz, że gadaniem na forum coś zmienisz? A jeśli tak uważasz to szczerze życzę Ci powodzenia w dalszych własnych działaniach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 13:45 #21086

  • irka
  • irka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 80
  • Otrzymane podziękowania: 11
Albo służby są takie głupie, że nie wiedzą co zrobić, bo to całkiem możliwe, tym bardziej w Słubicach. To, że jest demokracja to nie znaczy, że każdy całkowicie może robić co mu się podoba. Absolutnie nie chce krzywdzić tej kobiety, z pełnym poszanowaniem dla jej poglądów, odczuć, przeżyć i tego czego ona pragnie ale też uważam, że mieszkanie praktycznie na ulicy, tego inni nie powinni akceptować i pozostawiać bo nie wiadomo co zrobić. Przecież są wykształceni, wyspecjalizowani ludzie, którzy w sposób pełen szacunku, delikatności, zrozumienia powinni do niej dotrzeć i udzielić pomocy, która zmieniłaby jej sytuacje. To, że słubickie służby są za głupie, żeby wiedzieć co zrobić dlatego sytuacje zostawili i niech się dzieje co chce, to nie znaczy, że tak ma być i w tym przypadku naprawde nie ma żadnych rozwiązań, form pomocy i można machnąć ręką bo tej kobiecie dzieje się krzywda. I będzie działa się jeszcze większa, jeżeli pozostanie w takiej sytuacji bo ta pani się młodsza nie staje a coraz starsza. Dobrze, że ludzie są wrażliwi i ciągle widząc sytuacje tej kobiety problem poruszają. Byleby nie robić z tej sytuacji taniej sensacji, nie pogarszać jeszcze i tak trudnej sytuacji a podejść do tej kobiety ze zrozumieniem, szacunkiem, kulturą ale napewno nie z obojętnością, pogardą, czy jakąś przemocą bo w taki sposób się tylko pogorszy sytuacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 14:08 #21087

  • mad
  • mad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 6
wlasnie takie byly moje intencje poruszajac ten temat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 14:09 #21088

  • mad
  • mad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 6
ta kobieta poupada coraz bardziej na zdrowiu , nie nalezy czekac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 15:48 #21089

  • mad
  • mad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 6
jakas godzine temu spotkałam ja w Biedronce , siedzi w kącie przy ostatniej kasie
czysta , jak zawsze
dalam jej troche grosza , kiedy zwrocilam sie do niej Mery spojrzala i widzac ze chce jej cos dac tym razem wyciagnela dlon
krok po kroku spokojnie mysle ze mozna nawiazac bedzie kontakt ,
i zapewne nie bedzie to czcze gadanie ani pisanie jak ktos wyzej nazwal te dyskusje
zycie bywa okrutne
ile mozna pomagajmy jej a w ten sposob ona sama sie otworzy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 16:29 #21090

  • lidia
  • lidia Avatar
  • Gość
  • Gość

mad napisał: jakas godzine temu spotkałam ja w Biedronce , siedzi w kącie przy ostatniej kasie
czysta , jak zawsze
dalam jej troche grosza , kiedy zwrocilam sie do niej Mery spojrzala i widzac ze chce jej cos dac tym razem wyciagnela dlon
krok po kroku spokojnie mysle ze mozna nawiazac bedzie kontakt ,
i zapewne nie bedzie to czcze gadanie ani pisanie jak ktos wyzej nazwal te dyskusje
zycie bywa okrutne
ile mozna pomagajmy jej a w ten sposob ona sama sie otworzy


Mad masz dobre serce :) miło wiedzieć że są wśród nas dobrzy ludzie. Angielka bywa opryskliwa ale nie jest niebezpieczna. Stanowczo nie godzę się na przypisywanie jej łatki osoby chorej umysłowo. Ignorancją jest już sugerowanie że powinno ją się zamknąć w szpitalu psychiatrycznym.
Czy zamknięta na klucz będzie bardziej szczęśliwa?! Siedzi sobie i obserwuje przechodniów i to jej najbardziej odpowiada jest wolna jak ptak:) Jest zagadką i pokazuje nam że nie wszyscy jesteśmy tacy sami i nie wszyscy chcemy tego samego i to należy uszanować! Jest inna. I życzę ci droga Angielko wędrowcze w dosłownym słowa tego znaczeniu z dalekiego kraju Wesołych Świąt:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lidia.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/21 18:45 #21091

  • mad
  • mad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 6
nie mialam nigdy na mysli zamkniecie jej w jakims zakladzie
zastanawiam sie ile trzeba czasu , by ktos z wladnych znalazl zloty srodek
nie wiem czy w slubicach jest cos takiego jak przytulisko , dzienny dom pomocy.....
miejsce gdzie moglaby spokojnie umyc sie , gdzie dostalaby co jakis czas jakies czyste rzeczy , gdzie moglaby zjesc talerz zupy
bo jak pisze przedmowczyni ona zyje jak wolny ptak , wiec wiele czasu trzeba by przekonala sie ze nie wszyscy szydza , ponizaja
a podejrzewam za krok po kroku , w nowym miejscu znalazla by sobie kolejny kacik i wracalaby do niego , jednoczesnie przemierzajac swoj szlak po miescie , wracalaby odpoczac , zjesc , przespac sie , a mysle ze majac swiadomosc takiej oazy wracalaby tam czesciej i na dluzej

bo nie idzie tu o to by ja zamknac , odciac od obecnego zycia a jedynie dac , nauczyc ja ze moze przyjsc i czuc sie bezpieczna a jednoczesnie nie zabierac jej wolnosci
mowi sie tyle o dobroci kosciola , o organizacjach pozarzadowych , mysle ze w slubicach zyjaczch 24g na dobe jest wiele miejsc gdzie mogla by znalezc swoj eden

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mad.

Odp: Pomoc bezdomnym ludziom 2014/12/25 15:23 #21108

  • lola1
  • lola1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Miasto już dawno próbowało pomóc tej pani. Był artykuł w gazecie nawet. Miała opłacony przelot do Anglii- nie skorzystała. Noclegownia- nie skorzystała. Wiem że są osoby które jej pomagają, ale dlugo się starały żeby zdobyc jej zaufanie. Ja również ją poznałam, pozwalałam jej nocować w miejscu mojej pracy kiedy miałam nocki, powiem nawet, że czułam się bezpiecznie kiedy ona była, bo nie raz informowała mnie np. o przybyciu klienta. Robiłam jej kanapki z serem które uwielbia, oraz kawę. Nigdy nie była nachalna, wiedziała o której musi wyjść. zawsze dziękowała serdecznie. Kiedyś przyniosłam jej ciuchy w wigilię, popłakała się, a ja z nią, pieniedzy nie przyjeła. Powiedziała tylko że jest sama i chyba jej siostrę ktoś zabił tam w Anglii. Ludzie różne plotki tworzą min takie, że przyszła z Anglii piechotą i ściga ją kgb... Musi być chora, bo w pracy zawsze mnie poznawała, a na mieście patrzyła nieufnie a nawet coś przeklinała pod nosem. I uwaga- ta pani zna polski już dość dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2