Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/04 21:32 #20981

  • robert1558
  • robert1558 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie dotyczące wykupienia mieszkania komunalnego interesuje mnie:
- komu i jakie przysługują bonifikaty jakie są warunki otrzymania ile lat trzeba być najemcą ile lat musi mieć mieszkanie
-jakie są szanse i czy w ogóle są szanse na wykupienie od miasta
-ile może trwać takie zabieganie o wykupienie mieszkania
Nie chce iść do urzędu i tam się dowiadywać bo już mi się zdarzyła taka sytuacja że nastałem się w urzędzie i nic się nie dowiedziałem dlatego pytam na forum może ktoś z was wie coś na ten temat
z góry dziękuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/05 07:14 #20982

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Zapomnij o mieszkaniu. Nie uda Ci sie nic załatwić z żadnym z tych obecnych rządzących. Powiedzą Ci ze mieszkań nie ma ale kolesiom pomogą. Jak jesteś nim to Tobie też pomogą. Po drugie nawet jeśli złożysz wniosek o mieszkanie to nie doczekasz. Ważne że im ciepło w d....Co tu dalej mówić odpuść sobie bo tylko nerwów się najesz a i tak nic nie wskórasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/05 07:26 #20983

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Odnoszę wrażenie ,że nasze państwo dąży do tego żeby nas zniszczyć wszelkimi sposobami. Zarówno rządzący najbliżej nas jak i Banki. Chciałam z mężem wziąć kredyt z banku na 30 lat wszystko szło dobrze aż do podpisania umowy. Chciałam żebyśmy oboje byli właścicielami i bank się nie zgodził mimo,iż oboje bierzemy kredyt.Pani z banku powiedziała,że dlatego bo bank zgodził się na pierwotny pomysł żebym tylko ja była właścicielem i nie zmieni warunków. No i tak se myślę ,że skoro to ma być umowa to ma być obustronna a nie tylko,że Bank stawia warunki.... skoro tak to niech bank pocałuje mnie w...zzzzzz . Rezygnuję ze złodzieji. Kredyt na 200 tysięcy spłacasz 400 tyś. Wole jednak obcym ludziom płacić niż wiązać sobie pętle na szyi. I niedługo trza spieprzać z tego kraju bo obserwuję tendencję wzrostową samobójstw więc wolałabym nie należeć do tej grupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/05 18:44 #20989

  • anias34
  • anias34 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 2
office,szczera prawda az do bolu dupy....zyjemy w chorym panstwie,w chorym miescie...wystarczy spojrzec na ostatnie wybory samorzadowe-kolesie kolesi itp rzadza miastem....im na wszystko starcza,nie musza tak jak Ty brac zasranego kredytu na sto lat...pomagaja sobie nawzajem,ale tez swoim kolesiom...zeby ich wszystkich pies wydymal,hehehehe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/08 05:47 #21013

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Dokładnie kolesiostwo. Uważam że żeby brać kredyt to trzeba być bogatym.Jednak pomału będę dążyć na zachód tam to przynajmniej mieszkania państwo zapewni. A tu chooooj nocuje. Jesteśmy ofiarami systemu,złodziejstwa i kombinacji na korzyść rządzących ,jesteśmy tylko szarą plamą i kolejną liczbą w statystykach złodziejskich przekrętów. Jadą po nas kulturalnie i w białych rękawiczkach dlatego nadal uważam ,że kto może powinien spieprzać z tego chorego kraju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/08 07:03 #21014

  • anias34
  • anias34 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 2
jesli tylko masz mozliwosci,nie trzyma Cie za wiele w tym miescie-to szczerze Ci radze-wyjezdzaj....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/08 12:07 #21016

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Nie chodzi tylko o Słubice. Słubice nie są najgorszym miastem-są miasta gdzie jeszcze trudniej się żyje...ale z obserwacji można wywnioskować, że w PL będzie tylko gorzej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/09 09:52 #21019

  • konstruktywny_krytyk
  • konstruktywny_krytyk Avatar
  • Gość
  • Gość
Zapraszam na wyspy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/09 11:11 #21020

  • bell
  • bell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 4

Office napisał: Zapomnij o mieszkaniu. Nie uda Ci sie nic załatwić z żadnym z tych obecnych rządzących. Powiedzą Ci ze mieszkań nie ma ale kolesiom pomogą. Jak jesteś nim to Tobie też pomogą. Po drugie nawet jeśli złożysz wniosek o mieszkanie to nie doczekasz. Ważne że im ciepło w d....Co tu dalej mówić odpuść sobie bo tylko nerwów się najesz a i tak nic nie wskórasz.


Chyba źle został zrozumiany pytający, bo mi się wydaje, że chodzi mu o wykup mieszkania komunalnego, a nie przydział lokalu komunalnego. Jeżeli chodzi o sprawę drugą to szanse są marne, natomiast w tej pierwszej kwestii, dotychczas było tak, że miasto dawało 90% bonifikatę (kiedyś, kiedyś było to nawet 99%). Wykupujący ponosi koszty wyceny i wykupu mieszkania. Od złożenia wniosku do wykupu nie trwa to wcale tak długo, bo gminie zależy na tym, żeby pozbyć się mieszkań komunalnych. Troszkę inaczej jest w przypadku wykupu poddaszy od wspólnoty, bo wtedy ewentualną bonifikatę negocjuje się ze wspólnotą. Ale proponuję zadzwonić do Urzędu Miejskiego i na pewno udzielą wszelkich informacji telefonicznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/09 11:35 #21021

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
bell ----w sumie masz rację , z tej mojej ślepej irytacji nie czytałam ze zrozumieniem :-) bonifikaty sięgają nawet do 99 %. jeśli o to chodzi to najlepiej dowiedzieć się u zarządcy budynku bo czasem trzeba też spłacić udziałowców czyli innych mieszkańców wspólnoty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/12 06:16 #21026

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
A teraz tak trochę z podobnej beczki. 120.000 złotych kredyt w Polsce na 30 lat odsetki wyniosą drugie tyle czyli razem prawie 240.000 zł. w Niemczech przy założeniu że miesięczne zarobki to 1.000 euro i odkładając 2.000 zł.miesięcznie po 6 latach mam odłożone te 120.000 bez żadnych złodziejskich odsetek żyjąc na poziomie w niemczech, w mieszkaniu najętym od państwa niemieckiego. Prosty rachunek!!!!! Ludzie jak macie możliwość to uciekajcie stąd bo pozdychacie z głodu i biorąc złodziejski kredyt na 30 lat od razu możecie sobie kupić linke holowniczą i szukać wysokiego drzewa.Nasze państwo nas okrada z każdej strony. Prawnie Bank nie może sobie pobierać odsetek więcej jak 95 % wartości kredytu ,gdzie wiadomo ,że każdy złodziej kradnie jak najwięcej czyli weżmie te 95 %. Czyli biorąc kredyt o wartości 100% spłacamy 195%. Kto dał przyzwolenie złodziejom???!!! PASTWO,POLITYCY CZYLI ZŁODZIEJE,A BANKI TO TEŻ ZŁODZIEJE TYLKO KOLEDZY WIĘKSZYCH ZŁODZIEJI. Mam nadzieje,że Admin nie wykasuje mojego postu i mam nadzieję,że ludzie wreszcie otworzą oczy A zwłaszcza młodzi. Nie dajcie się złodziejom nie bierzecie kredytów na 30 lat bo to jest gwóżdż do trumny, uciekajcie stąd bo tu zdechniecie z głodu i zostaniecie niewolnikami złodzieji. W POLSCE FUNKCJONUJE LEGALNE NIEWOLNICTWO !!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Office.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/20 19:22 #21070

  • Wiesław
  • Wiesław Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 7
Nie wierz politykom. Tu na portalu słubickim pan Ciszewicz obiecywał mieszkania komunalne w budynku po policji. To było krótko po poprzednich wyborach. Teraz rządzi tam komercyjny developer. Ciekawe jakie niespodzianki pojawią się w tej kadencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wykupienie mieszkania komunalnego 2014/12/21 06:45 #21081

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Tak,tak. Ja wiem. Miały być mieszkania ale ludzie mieli od podstaw sami remontować lokale na własna rękę.Począwszy od hydrauliki i elektryki po stolarke. Po wyliczeniach koszt rzędu 100 tysięcy czyli niemalże równowartość mieszkania z rynku wtórnego. Jednoznaczne z wzięciem kredytu. Kogo na to stać? Gdyby ludzie chcieli brać kredyty to by nie biegali do burmistrza po mieszkanie komunalne.Lepiej zarobić na tym.Wszędzie tylko widzą interes,nie ważne że ludzie nie maja gdzie mieszkać. Uczciwie zarabiający muszą oddawać całą wypłatę za wynajem żeby mieć gdzie mieszkać!!!!! Burmistrz myśli chyba, że ludzie są głupsi od niego i że rozmawia z debilami. Strasznie irytujące jest podejście naszego burmistrza do mieszkańców. Totalny ignorant.Żygać się już chce na to wszystko. Tak panie burmistrzu pana mieszkańcy to nie są debile.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Office.
  • Strona:
  • 1