Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

nowe mieszkania w Słubicach 2014/01/27 18:43 #18487

  • lukaszes84
  • lukaszes84 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

Mieszkam w Słubicach od niedawna, zacząłem rozglądać się za jakimś mieszkaniem - najlepiej w nowym budownictwie:

znalazłem takie strony dotyczące oferowanych mieszkań, jestem zaskoczony, że jest ich az tak dużo:


Osiedle Świerkowe --> www.agencjainwestycyjna.com/

Rajbud --> budynek przy Wojska Polskiego --> www.nieruchomosci.jasiewicz.net/nowy/

Aleja-n --> budynek przy ulicy Niepodległości --> aleja-n.pl/

Osiedla Wimar --> budynki przy ulicy Wojska Polskiego --> www.nieruchomosci.wimarslubice.pl



Czy warto którąś z nich szczególnie się zainteresować ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/01/30 16:47 #18502

  • allante
  • allante Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
tak na szybko to co dla mnie byłoby istotne:

świerkowe - ogrzewanie moim zdaniem najdroższe z możliwych czyli z SEC, ZEC czy jak tam się teraz nazywają

Rajbud - strasznie długo już się ciągnie ta budowa, poza tym budynek powstaje przy boisku z Liceum, a jak ostatnio pisali w g.lubuskiej, powiat chce budować salę sportową dla tej szkoły, oby nie wybudowali pod oknami przyszłych mieszkańców

Wimar - daleko od centrum, bez auta ani rusz

Jak napisałem, to są istotne dla mnie spostrzeżenia, Tobie mogą nie przeszkadzać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/18 16:23 #18608

  • aleja-n
  • aleja-n Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jako, że naszą inwestycję już ujęto powyżej,
dodam modernistyczny budynek przy mickiewicza
slubice.nieruchomosci-online.pl/mieszkan...przedaz/4984972.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/21 12:06 #18631

  • yyyxxx
  • yyyxxx Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 2
też przeglądałem oferty... i wcale nie jest tak różowo jak piszesz (do autora tematu)...

1. Świerkowe - jak już ktoś wspomniał, ogrzewanie nie zachęca, w dodatku to mała Moskwa... Brak piwnicy, brak komórek lokatorskich, brak jakiegokolwiek miejsca gdzie można zaparkować chociaż wózek dziecięcy lub rower.
2. Rajbud już prawie wszystko sprzedał, ostatnio nawet lekko podwyższył ceny... Z tego co wiem to ocieplenie budynku nie powala wcale na kolana.
3. Aleja N też tania nie jest... Nie wiem na ile ich oferta jest aktualna, w pierwszym budynku też chyba wszystko prawie sprzedane, a drugi to nie wiem. Z tego co wiem też nie ma tam żadnej komórki lokatorskiej chyba... Jak ktoś wie coś więcej to niech mnie sprostuje.
4. Wimar też już ma wszystko prawie posprzedawane, oczywiście brak piwnicy, mieszkasz właściwie pod Słubicami a nie w Słubicach.

Chyba na wszystkich obiektach może brakować miejsc parkingowych... nie pamiętam już dokładnie, ale to chyba jest tak że jedno mieszkanie ma mieć jedno miejsce. Może być trochę mało, szczególnie w weekendy i wieczorami.

Jak dla mnie to tak to wygląda, trochę lipa... Mam nadzieję że napisałem tutaj prawdę, jak nie to proszę mnie poprawić.

Są planowane jakieś nowe, inne inwestycje ? To na Mickiewicza od Alei-N jest już gotowe, czy dopiero będzie gotowe? Są jeszcze wolne miejsca?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yyyxxx.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/22 21:57 #18644

  • aleja-n
  • aleja-n Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
kolejna na liście tego typu inwestycji to:
była komenda policji przy ul. Słowackiego 7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/25 11:51 #18659

  • lila
  • lila Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
aleja-n jak za mieszkanie obok ruchliwej drogi z jednej strony i szkoły z drugiej to cena powala. Cicho pewnie nie będzie. Rajbud - kolejna szkoła i prognozowana sala sportowa. Jeśli chodzi o względny spokój, to Osiedle Świerkowe zapowiada się ciekawie, a mała moskwa według mnie za parę lat zmieni swoje oblicze - właśnie przez lokalizację tegoż osiedla.A i jak widzę co jakiś czas oferują ciekawe rabaty.
Co do stawiania rowerów czy wózków, to w żadnych z wymienionych inwestycji nie ma specjalnych miejsc, może jakiś kawałek podłogi na klatce się znajdzie - jak w każdym bloku.
W Rajbudzie sa komórki (dodatkowo płatne podobnie jak miejsca parkingowe), ale raczej i tak nie przydadzą się na wózek. Wózek zostawiamy najczęściej w klatce, żeby był pod ręką. Co do rowerów to podobno na świerkowym ma być spory zadaszony teren właśnie na rowery dla całego osiedla.
Osiedle świerkowe będzie się jeszcze długo budować, wiec ci co kupią mieszkania w pierwszych blokach będą mieszkać na placu budowy. Poza tym zdecydowana większość mieszkań jest 3 pokojowe albo duże dwupoziomowe, nie można przestawiać ścian.
W Rajbudzie można poprzestawiać sobie ścianki w mieszkaniu, są ogródki, ale np. nie będzie placu zabaw jest tylko miejsce na plac zabaw, więc pewnie powstała wspólnota mieszkaniowa będzie musiała zrobić na niego "zrzutkę".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lila.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/26 07:15 #18670

  • aleja-n
  • aleja-n Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z analizy ksiąg wieczystych, opisywanych inwestycji, wynika, że do dziś ceny w przedziale
3-4 tyś.zł/m2 nikogo nie powaliły, a wręcz przeciwnie zachęcily do nabycia.

Jest inwestycja brakująca w tym zestawieniu, a spełniająca wszystkie wymagania,
łącznie z sauną, siłownią, kortem tenisowym i innymi atrakcyjnymi elementami.
Opisywano ją niegdyś na tym forum i zapewne zainteresowani pamiętaja tą ofertę:
www.slubice24.pl/forum/9-Miasto-mieszka%...rat-w-S%C5%82ubicach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aleja-n.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/26 21:08 #18675

  • allante
  • allante Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pewnie wszystkie mieszkania zostaną sprzedane po takiej cenie na którą się znajdzie kupiec :)

Ceny z alei-n (przy Al.Niepodległości) nie mogę się doszukać, kiedyś była na stronie i faktycznie "nie powalała". Może już wszystko sprzedane?
Przy Mickiewicza faktycznie ceny są najwyższe z wszystkich tu omawianych inwestycji, ale to jest inwestycja pod innego klienta.To nie mieszkania "osiedlowe". Rodziny z dziećmi nie mają tam czego szukać ... choć na program dopłat do kredytów MdM się załapią. Aktualny limit w lubuskiem jest 3933,6zł/m kw., drożej jest tylko w woj. małopolskim i pomorskim, ot ... takie mamy drogie nieruchomości.Oczywiście drożej jest w dużych miastach i ich okolicy.

A Osiedle Karat, ma poślizg w inwestycji większy niż RajBud, choć ten drugi przynajmniej rozpoczął budowę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/27 13:22 #18681

  • yyyxxx
  • yyyxxx Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 2
czy ktoś się orientuje, czy któryś z deweloperów planuje budować domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej np. lub coś podobne? Jakaś oferta inna niż mieszkania w bloku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: nowe mieszkania w Słubicach 2014/02/27 17:53 #18682

  • aleja-n
  • aleja-n Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na dzień dzisiejszy, napewno żaden.

Przecież budują mieszkania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aleja-n.
  • Strona:
  • 1