Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/11/27 18:05 #14856

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Na ulicy 1-go Maja, niedaleko banku, stoi sobie chałupka z tabliczką ostrzegawczą, żeby się nie zbliżać, ponieważ budynek grozi zawaleniem. Jakież było moje zdziwienie, gdy siedząc w aucie obok tegoż budynku widziałem, jak bliżej mi nieznany człowiek z czerwonym nosem zmierzał chwiejnym krokiem do tejże chałupki z winem owocym w ręku, a następnie zniknął w środku. Wiem, że tego typu atrakcje budowlane są częstym miejscem odwiedzin ludzi społecznie odrzuconych, ale może by się ktoś tym zainteresował, zanim owo domostwo zawali się na głowę temu degustatorowi win owocowych - a podejrzewam, że owy koneser win nie przebywa tam sam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/11/27 21:22 #14859

  • iGo!
  • iGo! Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mdlosci mam jak Ciebie prozaiku kiepski czytam.
Zadzwon do Strazy Miejskiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/11/28 06:33 #14863

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Straż miejska, jak i cały Urząd Miasta , nie jest pewnie zainteresowana żadnymi interwencjami w tym rejonie. Budynek jest wrzodem ropiejącym na zdrowym miejskim organizmie, ponieważ , z tego, co mi wiadomo ( choć może się mylę) , łapę na nim położył końserwtor zabytkowy i renowacja tej budowli ma być przywróceniem jej do poprzedniego stanu. Bezsens takiej decyzji jest niebotyczny, ale, oczywiście usprawiedliwiony majestatem obowiązującego prawa. W takim układzie lepiej zaczekać aż się zawali , niż palcem kiwnąć w celu ewentualnego "przywrócenia". Ja się wcale temu nie dziwię - z idiotyzmami tak jest, ze często lepiej przeczekać niż walczyć. Niemniej traktowanie tej posesji jako tymczasowe lokum czy bufet z własnym wyszynkiem to może być pomysł dość niebezpieczny i Straż , chociażby w trosce o własny spokój , powinna obecnych tam lokatorów wyeksmitować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/11/28 09:55 #14867

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14

iGo! napisał: Mdlosci mam jak Ciebie prozaiku kiepski czytam.
Zadzwon do Strazy Miejskiej.

Zdaję sobie sprawę z tego, że umiejętność w miarę poprawnego formułowania myśli, takoż erudycja są obecnie w zaniku, drażniąc też często osoby leksykalnie kalekie; jednak uwstecznić się nie potrafię, przykro mi. Ale wracając do tematu... Zgłaszanie tematu bezpośrednio do "służb" nie ma wielkiego sensu; jestem o tym przekonany po wcześniejszych doświadczeniach w podobnej materii. Znacznie więcej pożytku może przynieść informacja na forum, które zresztą i "służby" czytają ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/11/28 21:10 #14877

  • iGo!
  • iGo! Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 2
Nad rzeczka opodal krzaczka stoi sobie chateczka w cieniu instytucji finansowej. Czasy swietnosci tej chateczki minely bezpowrotnie jak zapach czosnku zjedzonego przeze mnie tydzien temu z okladem. Ale zapewne byl rownie mocny jak zapach ow zablakanej czlowieczyny, ktora przeniknela wrota tego malowniczego domku. Bylem pelen podziwu z jak wielka starannoscia szanowny jegomosc dbal o swoj zero przecinek siedem skarb.... BLA BLA BLA

Przy ulicy 1.Maja jest budynek z tablica informujaca o niebezpieczenstwie zawalenia. Niestety korzystaja z niego dzicy uzytkownicy. Kto jest odpowiedzialny za uniknieciu tragedii?

do yon: jeszcze kilka dni a o dbalosci SM o zycie obywateli bedzie bardzo medialnie. Przyjda mrozy.
Mroz czy zawalony budynek? Podpis lekarza pod aktem zgonu taki sam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/11/29 07:03 #14882

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Już się zdążyłem przyzwyczaić do tego, że Straż Miejska nie jest wykorzystywana do pilnowania porządku i zapewnienia ogólnej spokojności mieszkańców miasta , ale do finansowego wspierania wszelkiej maści urzędów działaniami quasi-gospodarczymi polegającymi głównie na mandatowaniu. Nie spodziewam się więc jakichś większych reakcji w zakresie usuwania bezdomnych z miejsc podobnych tej posesji, ponieważ z tych ludzi nie da się ściągnąć żadnej kasy - sytuacja jest więc dla SM nie za bardzo atrakcyjna. Teraz , po tej całej pisaninie na forum zapewne goście zostaną raz-dwa stamtąd usunięci i całość skończy się wielkim medialnym sukcesem, że znowu komuś uratowano życie. Tylko lekki fetorek pozostanie... :blush:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/12/06 17:59 #14936

  • elizka
  • elizka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
no i temat zostal poruszony wiec sie wzieli za ten budynek prawie juz po nim sladu nie ma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/12/06 18:22 #14937

  • Czesław2793
  • Czesław2793 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 1
???? zburzyli go B)
Witam !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Czesław2793.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/12/06 18:56 #14939

  • elizka
  • elizka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
no tak zrownali z ziemia i budynku nima

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/12/07 08:06 #14942

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
forum ma moc sprawczą!
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budynek - widmo na 1-go Maja 2012/12/09 21:33 #14970

  • Wiesław
  • Wiesław Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 7
Faktycznie! Byłem z psem na spacerze, a tu szok. Dom rozebrany. Dreamhost dopiąłeś swego :woohoo:
Może jeszcze coś opiszemy na forum ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1